Şimdi yükleniyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta İşlemciden Ses Gelme Sorununa Daha Yakından Bakalım

iphone7

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta İşlemciden Ses Gelme Sorununa Daha Yakından Bakalım

Daha önce iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın A10 Fusion işlemcisinin yük altında iken yani yüksek performans gerektiren durumlarda dışarıya “tıslama” benzeri bir ses verdiğini haber etmiştik.

teknik destek

İLGİLİ HABER: iPhone 7’de İlk Sorun Ortaya Çıktı! İşlemciden Ses Geliyor

Şimdi bu haberimize daha yakından bakmamızı sağlayacak, kullanıcılar tarafından kayıt altına alınmış (ses yükseltmesi yapılmıştır) bu tıslama sesi için bir video yayınlandı.

Videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Videoda iPhone 7’nin işlemcisinin yük altında iken dışarıya nasıl bir ses verdiğini rahatlıkla duyabilirsiniz. Kimi kullanıcıda görülen bu sorunun çoğu kullanıcıda ise görülmediği pek çok platformda dillendiriliyor. Yani meydana çıkan bu problemin kronik olamama durumu söz konusu.

Apple’ın garanti kapsamında bu sorunun yaşandığı cihazları değiştirmek durumunda kalacağı ama şu an için stok sorununun yaşanması nedeniyle ile bir süre daha kullanıcıların beklemesi gerektiği belirtiliyor.

Sanırım ülkemizde iPhone 7’nin satışına geç başlanmasının en iyi yönü de bu tip sorunların kesinlikle yaşanmayacak olması gibi duruyor. Çünkü sorun kronikse üretim bandındaki iPhone 7’lerde bu giderilecektir.

teknik destek