İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta Kulaklıkla Müzik Dinlemenin 5 Yolu

Apple’ın 3.5mm ilk kulaklık girişini kaldırması hem yeni teknolojilerinin önünü açtı hem de şarjda iken müzik dinleme gibi bir sorunu ortaya çıkardı.

teknik destek

Apple’ın hedefi aslında kablosuz ses sistemine geçiş. Burada lightning konnektörlü kulaklık kullanımı bu geçişin ilk basamağı. İlerde büyük ihtimalle AirPods’lar iPhone kutu içeriğinde standart sunulacak. Benim tahminime göre 2017 yılı iPhone’un 10.yılı olduğu için AirPods’lar hediye olarak verilecek.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ‘ta kulaklık ile müzik dinlemenin 5 farklı yolu var. Bu seçenekleri gelin birlikte inceleyelim.

Lightning Konnektörü İçin Adaptör (Her iPhone 7 kutusunda var)

img_0223

Apple’ın kulaklık girişini kaldırması ile birlikte lightning konnektörü ile uyumsuz olan kaliteli kulaklıklar sanki birden kullanılamaz hale gelmiş gibi oldu. Apple’ın bunun için çözümü iPhone 7 kutu içeriğinde yer alan lightning adaptör. Eğer kaybederseniz 9$ ücretle satılmakta.

Lightning Konnektörlü Kulaklıklar (Her iPhone 7 kutusundan çıkıyor )

img_0224

iPhone 7’ye kadar bütün iPhone’larda kullandığımız klasik EarPods. Sadece giriş kısmı değişmiş. Kutu içeriğine dahil kulaklıklardır.

Bluetooth Kulaklıklar

img_0225

Bir çok marka Bluetooth kulaklık mevcut. Eskisi kadar pahalı olmayan bu kulaklıklar 50$ altında satın alınabilmekte. Biraz daha kalite isterseniz size Jawbone Era’yı tavsiye edebilirim. 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Apple Store üzerinden satın alabilirsiniz. Apple’ın bu konudaki çözümü ise AirPods. Tamamen kablosuz bir teknoloji. iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ile tam uyumlu olan AirPods diğer marka cihazlarda da çalışmakta.779 TL ücretle Apple Store’da satışta.


3.5mm Kulaklıklar için Bluetooth Adaptörü

img_0226

Elinizde Beats gibi kablosuz teknolojiyi destekleyen bir kulaklık varsa 3.5 mm ilk kulaklık girişi ile uyumlu Bluetooth adaptör işinizi görecektir. iPhone ile bağlantıyı bu adaptör üzerinden sağlayıp kablosuz müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/zqZV_B_qH0s

Lihghtning Girişli Dock

img_0227

iPhone 7 şarj ederken aynı zamanda kulaklık ile müzik dinlemek istiyorsanız Apple’ın Lightning Dock’unu kullanabilirsiniz. Dock’ta hem şarj giriş yeri hem de 3.5mm ilk kulaklık girişi mevcut.

img_0228

Belkin gibi firmalar hem şarj edip hem de müzik dinlemek için yukarıda resmini gördüğünüz adaptörleri satışa sundular. Apple Dock dışında alternatif isterseniz bu gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

teknik destek