iPhone 7 veya iPhone 7 Plus Almadan Önce Eski iPhone’unuzu Satışa Hazırlayın

vodafone-iphone-7

Tanıtılmasının tam bir ay sonrasında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye’de nihayet satışa sunuluyor. Pek çok Apple Premium Reseller ve diğer üçüncü taraf satıcılar 14 Ekim 00:01 itibari ile iPhone 7’nin satışına başlayacaklar. Apple Store ve Apple Online Store’unda sabah saatlerinden itibaren satışa ortak olacaklarını belirtelim. Elbetteki iPhone 7’nin çıkmasını ve satışa sunulmasını bekleyip yeni iPhone modeline geçiş yapma hazırlığında olan hatrı sayılır bir kitle söz konusu.

teknik destek

Biz de eski model iPhone’dan iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’a geçiş yapmayı düşünen kullanıcıları düşünerek, eski cihazınızı nasıl satışa hazırlayacağınız için bir rehber yazı hazırlayalım dedim.

iPhone 7 Almadan Önce Eski iPhone’u Satışa Hazırlama

Adım 1: Öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin. Eğer ki iCloud hesabınızın depolama kapasitesi sizin için yeterli değilse iTunes’i yedekleme için kullanabilirsiniz. Yeterli olduğunu düşünüyorsanız Ayarlar > iCloud > Yedekleme menüsünden cihazınızı rahatça Wi-Fi bağlantısı ile yedekleyebilirsiniz.

Adım 2: Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra cihazınızı sıfırlamanız önemli. Öncelikle Ayarlar > iTunes Store ve App Store menüsünden, “Apple Kimliği:….” kısmına dokunarak Apple hesabınızdan çıkış yapın.

Adım 3: Ayarlar > iCloud menüsü üzerinden en altta yer alan “Çıkış Yap” kısmına dokunun.

Adım 3: Şimdi gelelim cihazınızı sıfırlamaya. Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsünden “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğine dokunarak cihazınızı sıfırlayın.

Artık cihazınız sıfırlandı ve satışa hazır. Tabiki satmayıp sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz 🙂

Eski iPhone’unuzu satma taraftarı iseniz başta Sahibinden olmak üzere diğer güvenilir aracı siteleri kullanabilirsiniz. Elbetteki öncelikle Sahibinden üzerinden piyasa araştırması yapmanızı ve cihazınızın durumuna göre bir bedel çıkartmanızı, buna göre satış fiyatını belirlemeniz gerek.

Eski iPhone’unuzun kutusunun, kutu içeriğinin tam olduğundan emin olmanız satışınız için önemlidir. Eksik varsa elbetteki bunlar cihazınızın değerini doğrudan düşürecektir.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.