İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta Smart Connector Yer Alabilir

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 3.5 mm kulaklık girişinden kurtulacağı hemen hemen kesinleşmiş durumda. Bununla beraber elbette ki Apple’ın kulaklıkta devrim niteliğinde adımlar atması bekleniyor. Bu da yeni iPhone modelleri için eşsiz pek çok yeniliğin yer alacağı anlamına geliyor.

Elbetteki iPhone 7 ve 7 Plus’la gelecekler bunlarla sınırlı değil. Son günlerin en popüler iddiası ise yeni iPhone’larda Smart Connector’un yer alacağı. Öncelikle nedir bu Smart Connector diyerek olayı detaylandıralım.

Smart Connector’u ilk olarak 12.9 inç iPad Pro ile görmüştük ve oldukça kullanışlı bir teknoloji olduğu görülmüştü. Bu akıllı giriş veya bir diğer deyiş ile bağlantı portuyla pek çok iş kolaylaştırıcı aksesuarı kullanmak mümkün hale geliyor. Bunların en başında ise şimdilik Apple’ın geliştirdiği Smart Keyboard geliyor. Bu akıllı klavye ve akıllı giriş ile iPad Pro deneyimi katlanıyor ve yazı yazma işi dahi oldukça kolay hale geliyor.

Son söylentilerde Smart Keyboard’un iPhone 7 ilk defa bir iPhone modelinde yer alacağını gösteriyor. Ne şartlarda veya ne amaçla Apple’ın Smart Keyboard’u kullanacağı henüz bilinmiyor. Kimi analiste göre ise bu teknoloji sadece iPhone 7 Plus’ta yer alacak. Çünkü geniş ekranlı bir iPhone’da kimi zaman yazı yazma deneyimi zor hale gelebiliyor ve Apple bunu geliştireceği özel bir koruyucu kılıf ve klavye ve birleşimi ile çözmeye hazırlanıyor.

Peki ya siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?