İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de 3.5 mm Kulaklık Girişi Büyük İhtimalle Bulunmayacak

En son iOS 9.3’ün beta sürümünde keşfedilen bir kod parçası, Apple’ın iPhone 7 için 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmayı planladığını gösteriyor. Cupertino merkezli şirket, daha ince iPhone 7 için kulaklık girişinden vazgeçeceğe benziyor.

iOS geliştiricisi Uloshe Twitter’da aşağıdaki ekran görüntüsünü paylaştı. Ekran görüntüsünde iOS 9.3’e ait bir kod satırı gösteriliyor. “Headphones.have.% sinput.NO.” kod parçacığı gelecek nesil iPhone’ların kulaklık girişinin olmayacağını doğrular nitelikte.

ios-9-3

Tabii ki bu henüz kesin değil. Çünkü Apple iOS 9.3 ile yaptığı bu testleri doğrudan iPhone 7 üzerinden uygulayacak anlamına gelmiyor. Daha önceki iddialar ve bu ortaya çıkan detaya göre iPhone 7’nin kulaklık girişine sahip olmayacağını söylüyoruz sadece.

Eğer Apple kulaklık girişini kaldıracak olursa, güç girişi ile kulaklık girişini birleştirecek. Hatta bu şekilde yeni yeni EarPods kulaklığın geleceğini söyleyebiliriz. Ama bugüne kadar yeni EarPods’larla ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı, bunu da belirtelim.

Ayrıca iOS 9.3 üzerinden Apple’ın Li-Fi teknolojisini de test ettiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. iPhone’lar için Li-Fi teknolojisine dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz.