İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de 3.5 mm Kulaklık Girişi Olmayacak ve iPhone 6s’e Göre 1 mm Daha İnce Olacak

Mac Otokara tarafından paylaşılan iddialı bir raporda, Apple’ın iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırmak için olağan üstü bir çalışma yaptığı ve iPhone 7‘nin iPhone 6s’e göre 11 mm daha ince olacağını duyurdu.

teknik destek

Aynı iPod Touch’da olduğu gibi, iPhone 6s‘in kalınlığı 7.1 mm ve ortalama 1 mm’lik azalma iPhone 7’nin 6.1 mm kalınlığında olması anlamına geliyor. Yeni iPhone hem ince hem de iPhone 6 / 6s’te ki gibi çıkınlı arka kamera ile de gelmeyecekler.

Şaşırtıcı raporda, iPhone 7’nin suya dayanıklılığından hiç bahsedilmiyor. Ayrıca iPhone 7’nin stereo hoparlör ile geleceği iddia ediliyor. Bu da iPhone 7’nin hoparlörünün ses kalitesinin çok daha iyi olacağı anlamına geliyor. Ayrıca kulaklık girişi ile şarj girişinin birleştirilmesi de Apple’ın planları arasında ki bu iPhone 7’nin iPhone 6s’ten daha ince olmasının önünü açmış olacak. 3.5 mm kulaklık girişi iPhone’ları çok daha kalın olmasına sebep oluyor.

iPhone 7 için bir diğer gelen detay ise yeni A10 işlemci ve 2 GB RAM’in kullanılacağı yönünde. Ayrıca iPhone 7’nin daha yüksek çözünürlüklü ekran ile gelmesi söz konusu.

müşteri hizmetleri