İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Çift Sim Desteği Olabilir

iPhone 7 ile ilgili iddialara şimdi de çift sim iddiası eklendi. Çinli akıllı telefon tamircisi Rock Fix, iPhone 7 ait olduğu iddia edilen bileşenlerin görsellerini paylaştı.

teknik destek

IMG_0205

Çift sim tepsisinin de içinde bulunduğu görseller iPhone 7 hakkında pek çok detayı da barındırıyor. Rock Fix’in sızdırdığı görsellerde 256GB lık hafıza yongaları bulunmakta. Böylece 256GB lık iPhone söylentileri bir destek daha bulmuş gibi görünüyor. Bunun dışında göze çarpan bir başka detayda iPhone 7’de Lightning portuna bağlı olan bir kulaklık çıkışı da yer alıyor.

IMG_0206

Çift SIM teknolojisi gsm firmaları arasındaki rekabeti arttıracak. Çünkü bir kullanıcı konuşma ve SMS paketi için bir gsm operatörünü kullanırken 4/4.5 G için başka bir gsm operatörünü tercih edebilir. Böylece firmalar kullanıcılara cazip paketler sunarak ikinci bir gsm operatörü olmak için çabalayabilirler. Bu rekabetten karlı çıkan kullanıcılar olacak.

Android tabanlı akıllı telefonlaran Alcatel, Bluboo, HTC, Huawei, Lenovo Motorola, LG, Meizu, Samsung, UMI ve Xiaomi gibi firmalar özellikle Asya’da çift sim destekli cihazları satmayı tercih ediyorlar. Bunun dışında OnePlus 2, OnePlus 3 ve OnePlus X de çift sim desteğine sahip cihazlar arasında.

müşteri hizmetleri