İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Depolama Seçenekleri 32 GB ile Başlayacak

The Wall Street Journal, iPhone 5’ten bu yana sunulan 16GB başlangıç modelinin yerini iPhone 7 ile birlikte 32 GB’lık modele bırakacağını onayladı.

iPhone7’de fotoğrafları kaydetmek için daha büyük depolama alanlarına ihtiyaç olduğu aşikar. Apple’ın insanlara yeni bir iPhone almaları için teşvik edici nedenlerden birisi 32 GB’lık model olabilir. Çünkü artık insanlara 16 GB cazip gelmiyor.

[irp posts=”8263″ name=”Uzay Siyahı iPhone 7 Beklentilere Cevap Verebilir mi?”]

iPhone 7’de giriş seviyesi modelin 32 GB olacağı ile ilgili daha önce birden fazla Asya kaynağı iddialarda bulunmuşlardı. Apple’ın tedarik zincirlerine dayandırılarak ortaya atılan bu iddialar Wall Street Journal tarafından onaylanınca daha inandırıcı hale geldi.

Pek çok kaynağa göre en azından 5.5 inçlik yeni iPhone 7 Plus modelinde depolama alanı seçenekleri arasında 256GB olacak. iPhone 7’de ise 32 GB ve 128 GB seçenekleri olacak. 256 GB seçeneğinin iPhone 7’de olup olmayacağı belli değil.

Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7’de A10 işlemci, su geçirmezlik, yeniden dizayn edilmiş anten bantları, geliştirilmiş kamera, daha hızlı 4G, daha hızlı WiFi bağlantı özellikleri bekleniyor.iPhone 7 Plus’ta ise çift kamera ve 3 GB RAM olması bekleniyor.