İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Gelişmiş Ekran Teknolojisi Kullanılacak

Apple’ın iPhone 7 ile ilgili pek çok planı var. Her geçen gün bu planları hakkında detaylar ortaya çıkıyor. Japan Display, Apple için LCD ekran tedarik eden üreticilerden birisi. Geçen yıl geliştirdiği yeni teknoloji, “Pixel Eyes” teknolojisini tanıttı. Bu ekran paneli geliştirilmiş dokunmatik hassasiyeti ile birlikte ekran panelinin çok küçük dokunmalara bile cevap verebilmesine yardımcı olmuş durumda. Bir süre sonra şirket yeni teknolojinin, “Pixel Eyes” teknolojisinin bir sonraki nesilini tanıttı ve kullanıma sunuldu.

teknik destek

0.8 mm olan ekranı çevreleyen çerçeve Japan Display ile 0.5 mm’ye kadar düşmüş durumda. Ayrıca 1 mm varan dokunma hassasiyetinin arttırıldığı da görüldü. Ayrıca Japan Display geliştirilmiş dokunmatik hassasiyeti ile yeni ekran panellerini de kullanıma sunmuş oldu. Daha iyi kontrast oranları için de daha derin siyah seviyeleri de yeni ekran panellerinde kullanıma sunuldu.

En önemlisi ise “Pixel Eyes” ekranın, ıslak parmağı bile tanıyabiliyor olması ve hiçbir sorun yaşamadan çalışabiliyor olmasıydı. Apple’ın da iPhone 7 için bu yeni ekran panelinin kullanacağı yönünde iddialar dillendirilmeye başlanmış durumda. Apple mevcut iPhone’ları ve diğer pek çok OLED ekranlı akıllı telefonlar şu an ne su altında ne de ıslak parmakla kullanılamıyor. Buna Sony’in su geçirmez olarak nitelendirdiği üst seviye telefonları da dahil.

JDI, “Pixel Eyes” ile ıslak parmaklarınızla çalışabilen ekran panelleri ile eline büyük bir koz almış oldu ve Apple’la işbirliği yapacağına kesin gözle bakılıyor. Apple’ın LCD’den AMOLED/OLED’e geçiş yapacağı konuşulurken ortaya çıkan bu detay, iPhone’ların LCD ekranları için son yükseliş olabilir.

müşteri hizmetleri