Şimdi yükleniyor

iPhone 7’de İlginç Bir Parçanın Yer Aldığı Tespit Edildi ve Bu Apple Tarafından Doğrulandı!

iphone-7-ve-iphone-7-plus-su

iPhone 7’de İlginç Bir Parçanın Yer Aldığı Tespit Edildi ve Bu Apple Tarafından Doğrulandı!

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la cesur bir adım atarak 3.5 mm kulaklık girişini kaldırdı. Şirketin bu şekilde pil kapasitesini arttırma ve daha büyük kamera modülünü kullanabilmek için geniş bir iç hacim elde ettiğini söyleyelim.

teknik destek

Daha önce iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın 3.5 mm kulaklık jakının yerine yerleştirdiği “sahte” hoparlör ızgarasının ardından herhangi bir hoparlörün yer almadığını belirtmiştik. Yani yeni nesil iPhone’ların alt kısmında tek hoparlör yer alıyor. Ancak şirketin bu alanda ilginç bir parçaya yer verdiği ortaya çıktı.

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın altındaki sol hoparlör ızgarasının altında barometrik vent adı verilen mühürlü/kapalı hava deliğini kullandığının görülmesiyle şirket tarafından yapılan resmi açıklamada bu barometrik ventin su geçirmezlik özelliğini desteklediğini ve içeriden dışarıya hava akışının olmasının sağlandığını açıklandı. Bu parça ile doğrudan dışarıdan içeriye hava veya sıvı girişi engelleniyor.

İlginçtir ki Samsung Galaxy S7 gibi piyasadaki diğer suya dayanıklı telefonlarda iPhone 7 gibi IP67 sertifikasına sahipler ama Samsung kulaklık jakından ödün vermeden bir barometre ile birlikte cihazlarını kullanıma sunuyor.

teknik destek