İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de iPhone 6s’de Yer Almayan Önemli Bir Özellik Bulunacak

Apple’ın son amiral gemisi 4.7 inç iPhone 6s ve 5.5 inç iPhone 6s Plus’ta önemli bir özellik yer almıyor. Şirket gelecek nesil iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da önemli bir adım atarak bu önemli özelliği onlara getirmeyi planlıyor.

teknik destek

Bahsi geçen özellik OIS yani optik görüntü sabitleme özelliğinin ötesinde bir özellik. Halihazırda iPhone 6s Plus’ta ama iPhone 6s’te yer almayan ve çoğu zaman önemini belirgin bir şekilde gösteren bu önemli özelliğin gelişmiş hali iPhone 7 ve 7 Plus’ta yer alacak gibi duruyor.

Şirketin Salı günü aldığı bir patent gündeme düştü ve panorama fotoğraf çekimlerinde de optik görüntü sabitleme özelliğinin kullanılabileceği bir yapıya önizleme vermiş oldu. Patentte optik görüntü sabitleme özelliğine dayalı süper çözünürlüklü ve hareket ettirilse bile bundan etkilenmeyen panoramik fotoğraf çekme yeteneğinden detaylı bir şekilde söz ediliyor.

Apple-OIS-Patent

iPhone’da OIS mekanizması deklanşöre basmakla birlikte otomatik olarak devreye giriyor ve kimi zaman bekleneni sunamıyor. Apple OIS mekanizmasını bir adım öteye taşıyarak, manuel seçimle aktif hale getirecek şekilde bir düzenleme gitmiş ve patentte bu da detaycı bir şekilde özetlenmiş.

iPhone-OIS

Elbetteki patent iPhone için tasarlanmış olan bu özelliğin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta yer alacağının garantisini vermiyor. Yine de Apple’ın gelecek nesil iPhone’larında bu özelliğe yer vereceği açık.

Apple’ın OIS’i bir adım öteye taşıması ile birlikte bu özelliği sadece iPhone 7 için değil gelecek nesil tüm iPhone’lar için standartlaştırması söz konusu. Hele ki çift arka kamera ile geleceği söylenen iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro için bu özellik düşünülüyor olabilir.

 

müşteri hizmetleri