İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Kulaklık Jackının Kaldırılması Dışında Tasarım Değişikliği Olmayacak

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili çok önemli tasarım değişikliğinin beklenmediğinden daha önceki haberlerimizde bahsetmiştik. Bugün Wall Street Journal’da yayınlanan yeni bir rapor kulaklık jackının kaldırılması dışında önemli bir değişiklik olmayacağını teyit ediyor.

Rapora göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında ufak tefek değişikler olabilir. Fakat 4.7 ve 5.5-inç ekran boyutlarında herhangi bir değişiklik olmayacak. Bir önceki modellerdeki anten bantlarında değişiklik olabilir.

Wall Street Journal’a göre kulaklık jakı kaldırılarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus daha ince bir hale getirilecek. Bu inceliğin ne kadar olacağı net değil. Fakat  KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 7 mevcut iPhone 6s’ten 1mm daha ince olabilir.

Wall Street Journal, iPhone’da asıl büyük değişikliğin 10. yıl nedeniyle 2017 yılında olacağını belirtiyor. 2017 yılında kavisli OLED ekrana geçilmesi olası. Hatta bazı kaynaklar 10.yıl dolayısıyla Apple iPhone ürün döngüsünden uzaklaşarak iPhone 7s yerine iPhone 8 çıkabilir.