iPhone 7’de Neden Kablosuz Şarj Özelliği Olmalı?

iPhone 7 kablosuz şarj

Apple cihazları, Sprint ve T-Mobile gsm şirketleri müşterilerinin son 10 yıl için yaptıkları değerlendirme sonucuna göre müşteri memnuniyeti konusunda birinci oldu.

teknik destek

 

Apple CEO’su Tim Cook, J.D. Power şirketinin yaptığı müşteri memnuniyeti anket sonuçlarından gayet memnun. Ancak müşteriler, yaptıkları değerlendirmede bir sonraki iPhone’da kablosuz şarj olmasını istiyorlar.

 
Yapılan ankette müşterilerden bir sonraki akıllı telefon üzerinde olmasını istedikleri ilk üç özelliği belirtmelerini istendi. Sonuçlara göre ilk sırada %49 oranla kablosuz şarj teknolojisi isteği çıktı. Onu kesintisiz ses kontrolü ve biyometrik güvenlik için yüz tanıma özellikleri takip ediyor.

 

J.D. Power şirketinden Kirk Parsons, kablosuz şarj teknolojisinin cihazın kesinti algısını azaltarak müşterilerin telefonlarını daha uzun süre kullanmalarını sağlayan bir teknoloji olduğunu belirtiyor. Kablosuz şarjın genel kullanıcı deneyimine önemli ölçüde olumlu bir etkisi olabileceğini belirten Kirk Parsons, kablolu şarj teknolojisine göre daha pratik olduğunu söylüyor.

 

iPhone’da kablosuz şarj olmamasına rağmen sıralamanın en üstünde olması övgüye değer. Fakat yeni iPhone’larda kablosuz şarj özelliği olmazsa birinciliği Samsung’ a kaptırabilir. Samsung Galaxy S7, iPhone’un en büyük rakibi ve kablosuz şarj özelliğine sahip. Hızlı şarj olma özelliği ile nerdeyse kablo ile aynı sürede şarj gerçekleştirmekte.

 
iPhone 7’de hangi özellik gelirse efsane olur derseniz bu kuşkusuz kablosuz şarj özelliği olurdu. Fakat şu anda diğer firmaların kullandığı kablosuz şarj teknolojisi değil kastettiğimiz. Çünkü şu an kullanılan teknolojide şarj padine bağımlısınız. Yani kablolu şarja göre çok büyük bir avantajı yok. Apple’ın kullanması gereken teknoloji uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisidir.

 

Umarız çoğu özelliği ile çığır açan Apple kablosuz şarj konusunda da öncü bir teknolojiye imza atar

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!