İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Siyah Renklerden Hangisi Tercih Edilmeli?

7 Eylül’de düzenlenen medya etkinliğinde tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus iki yeni renk seçeneği ile geldi. Mat siyah ve simsiyah.

teknik destek

Diğer üç renk (altın, roz altın, gümüş ) seçeneği önceden de olduğu için iPhone 7 ve iPhone 7 Plus alacaklar olanlar muhtemelen siyah renklere yönelecekler. Peki hangi siyah alınmalı ?

Tabiki daha satışa bile çıkmamış bir cihazın renk kararını vermek zor. Ama illaki içinizden bir renk geçiyordur. İlk bakışta dikkat çeken renk simsiyah rengi. Çünkü çok parlak ve göz alıcı bir renk. Peki bu rengin dezavantajlarını hiç düşündünüz mü ?

Simsiyah renkli iPhone 7’lerin kolay çizilebileceğini Apple açıklamıştı. Bu ilk olumsuz yanı. Bunun dışında bu renkte bir iPhone’u temiz tutmak çok zor. Parmak izinin cihazın üzerinde kalması insana iPhone 3G ve iPhone 3GS yaşadığımız sıkıntıları hatırlatıyor. Cihazda bir yağ tabakası olması kimin hoşuna gider? Ayrıca çok kaygan bir yapıda olduğu için her an bir düşme riski var. Simsiyah rengin sadece 128GB ve 256GB seçeneklerinde olduğunu da unutmayalım.

Bu durumda mat siyah rengi daha makul bir seçenek. En azından Apple’ın çabuk çizilebilir açıklaması yok 🙂 Eğer simsiyah rengi iPhone 7 almayı düşünüyorsanız yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı mutlaka kılıf kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İki rengi farklı açılardan görmek için resimlere göz atabilirsiniz.

teknik destek

2 Yorum

  1. Alish Alish 10 Eylül 2016

    İphone 6 plus 64 gb space grey kullanıcısıyım 22 aydır bu telefonu kullanıyorum şeffaf silikon kılıf ve ön taraftafa kırılmaz cam film kullanıyorum. Tek bir kılcal çizik bile yok telefonumda. Alıcak olursam kesinlikle simsiyah olanı tercih ederim. Ve 256 gb olanı alırım. Ama ben applenin 10. Yılında çıkıcak olan telefonunu bekleyip ona göre karar vermeyi düşünüyorum.

  2. Fatih Fatih 10 Eylül 2016

    Birde şöyle düşünmek lazım buda benim fikrim tabi bende İphone 7 plus jet black almayı düşünüyorum açmış olduğunuz bu başlığı bende çok düşündüm hatta simsiyah iphone7′ plus da karar kıldım fakat birde şöyle düşündüm neden fazla para verip de 128 gb alayım ve birde sizinde açıklamış olduğunuz bu olumsuz yanlarını görünce İphone y plus black olanı 32 gb olanı alırım gider telefonu komple body kit kaplama yanlış bilmiyorsam ismi buydu telefonu komple çizilmelere kaşı şeffaf bir şekilde kaplama yapıyorlar bundan yaptırırım zaten olacak sana iphone7 jetblack onun gibi parlayacak BUDA BENİM FİKRİM TABİ

Yorumlar kapatıldı.