İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Smart Connector Yer Almayacak!

İlk olarak iPad Pro ile birlikte kullanılmaya başlayan Smart Connector, iPad Pro ile Smart Keyboard gibi aksesuarlar arasında bağlantı sağlayan yeni bir port türü.

Birkaç aydır iPhone 7 Plus’ta Smart Connector özelliğinin olacağı iddia ediliyordu. Smart Connector’ün iPhone üzerinde ne amaçla kullanılacağı belli değildi. Bu konudaki iddialar kablosuz şarj için kullanılacağı üzerine yoğunlaşmıştı. Fakat bugün Japon sitesi Mac Otakara’dan gelen bir rapor Apple’ın bundan vazgeçtiğini gösteriyor.

iPhone 7 Plus’ta Smart Connector özelliği olacağına dair ilk görüntüler Mart ayında Çinli bir web sitesi tarafından paylaşılmıştı. O görüntünün gerçekten iPhone 7’ye ait olup olmadığı belli değildi. Çinli Web sitesi dışında Mac Fan’ın iPhone 7 ile ilgili tasarım şemalarında Smart Connector olacağına dair çizimlere de rastlanmıştı. Fakat bu olay söylentiden öteye geçemedi.

Mac Otakara’ya göre Apple, bir süre Smart Connector özelliğini iPhone 7’te getirmeyi planlarken daha sonra bu düşünceden vazgeçti. Düşünce aşamasında kalan bu özelliğin iPhone 7’ye ne gibi bir faydası olacağı da belirsizliğini koruyor. Konu ile ilgili başka detaylar gelirse sizlere aktaracağız.