İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Smart Connector’ün Yer Almayacağı Tekrar Gündemde

iPhone 7 ile ilgili heyecan verici iddialardan birisi olan Smart Connector’ün yer alacağı detayı başka bir raporlada çürütülmüş durumda. Daha önceki güvenilir bir analist tarafından paylaşılan bir raporda Smart Connector’ün iPhone 7 de yer almayacağı ciddi bir dille belirtilmişti.

teknik destek

İlk olarak 12.9 inç iPad Pro ile ortaya çıkan ve 9.7 inç iPad Pro ile devam ettirilen Smart Connector yapısı itibariyle oldukça basit ama bir o kadar kullanışlı bir yapıya sahip. Özellikle iPad’i Smart Keyboard ile çok daha iyi hale getiren bir akıllı port iPhone 7’de kullanılacak olsaydı belkide büyük ses getirirdi ama görünen o ki bu gerçekleşmeyecek. Apple bu fikrinden vazgeçmiş durumda.

Macotakara’da yayınlanan bir haberde iPhone 7’de emin bir şekilde Smart Connector’ün yer almayacağı tekrardan doğrulanmış oldu. Testlerden beklenilen verim alınmadığı bu sebeple bu fikirden vazgeçildiği belirtiliyor. En önemli nedeni ise iç donanım yapısını karmaşık hale getireceği.

Yine de iPhone 7 Plus’ta Smart Connector’ün yer alıp almayacağı ne reddedilmiş ne de kesinleşmiş durumda. Geniş ekranlı iPhone 7 Plus için bu portun kullanılıp kullanılmayacağı tanıtılacağı güne kadarda sır olarak kalacak gibi duruyor. Apple’ın bu port ile iPhone’larda kablosuz şarj teknolojisini hedeflediği belirtiliyordu. Eğer bu porttan vazgeçildiyse bu da ya kablosuz şarj teknolojisinin farklı şekilde sunulacağı ya da kablosuz şarj teknolojisinin yer almayacağını söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri