Şimdi yükleniyor

iPhone 7’de Sürpriz Bir Sorun Ortaya Çıktı

iphone-7-simsiyah

iPhone 7’de Sürpriz Bir Sorun Ortaya Çıktı

Son Güncelleme tarihi 6 Aralık 2016 by

teknik destek

Gerek iPhone 6s pil sorunu ve gerekse iPhone 7’nin satışlarının düşmeye başlaması sebebiyle Apple kötü günler yaşıyor. Tedarikçiler iPhone 7 satışlarında yavaşlama olduğunu raporluyorlar.

Apple’ın satışları arttırmak adına 2017 yılı için radikal bir şekilde yeniden tasarlanmış bir iPhone üretme çalışmaları yaptığı gelen iddialar arasında. Apple, böyle bir plan üzerinde dururken iPhone 7’de yaşanan yeni bir sorun nedeniyle epeyce başı ağrıyacak gibi görünüyor.

iPhone 7’de telefon görüşmesi sırasında donma yaşanıyor. Apple’ın resmi destek sitesinde konu ile ilgili ciddi oranda geri bildirim yapılmış durumda.

Bu sorunla ilgili raporlar arasında bazı iPhone 6S ve 5S modellerinin de sorundan etkilendiği yer almakta. Ama ağırlıklı olarak iPhone 7 ile ilgili şikayetler var.de BingoBones nickli kullanıcı forumlarda sorunu şu şekilde açıklıyor.

“Ben yeni iPhone 7 sahibiyim. Telefon uygulaması sık sık donuyor ve ana ekran düğmesine çift tıklayarak uygulamayı kapatmadan sorunu çözemiyorum.” Kullanıcı, sorunu yaşadığı iPhone 7’de iOS 10.1.1 yüklü olduğunu söylüyor.

Apple, konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Sorun yazılımsal gibi görünüyor. Şahsen iOS 10.2 yüklü iPhone 7 cihazlarımızda bu tarz bir sorun ile karşılaşmadık. Eğer siz de bu tarz bir sorun yaşıyorsanız lütfen haberin altına yorum olarak belirtin.

teknik destek

69 yorum

comments user
Furkan

Bende iphone 7 kullanıcısıyım sürüm 12.4 aynı sorunu bende yaşıyorum

comments user
Gülşah

Iphone 7 de sürekli donma ekran kitlenme ve siyah ekran oluyor telefonu açıp kapatınca dahi zor kendine geliyor.internete girerken yada video açarken ekran donuyor

comments user
Zafer

I phone 7 telefonumda donma sorunu yaşıyorum. Daha önce 6 kullanıyordum hiç sorun yoktu.

comments user
Husna

Evet bende yeni aldim ve artik kullaak istemiyom resmen takiliyo donuyo benim telde iphone7 pulus acaba aldigim yere versem degisim yaparlarmi yani baska tel alsam o kadr para oduyoz yani resmen nefret ettim telden ayrica ses takintisi ses gelmemesi watsapp gibi seylerde karsi tarafa resmen gecikmeli gidiyo baska telden deniyom orda hic bir sorun cikmiyo

Yorumlar kapalı.