Şimdi yükleniyor

iPhone 7’de Yer Alacak Kameranın Detayları Belli Olmaya Başladı! Daha Gelişmiş Arka Kamera Yolda

iPhone 7 kamera

iPhone 7’de Yer Alacak Kameranın Detayları Belli Olmaya Başladı! Daha Gelişmiş Arka Kamera Yolda

Son Güncelleme tarihi 18 Ağustos 2016 by Müşteri hizmetleri

Büyük merakla beklenen iPhone 7’nin kamera detaylarıda ortaya çıkmaya başladı. Arka kamera modülü için bazı sızıntılar mevcut. Bu sızıntılar ışığında iPhone 7’nin arka kamerası için bazı yorumlar yapmak mümkün.

teknik destek

Sızdırılan kamera modüllerinin iPhone 6 ve iPhone 6s benzeri olduğunu belirterek başlayalım. Sadece bu iPhone’larda kullanılan kamera modüllerinin sahip olduğu kabloların iPhone 7’de L şeklinde, esnek bir kablo olması tek farklılık olarak görülüyor. Genel anlamda bir benzerlik olsa da Apple’ın 5.5 inç modellerinde, iPhone 6 Plus ve iPhone 6s Plus’ta arka kamerada yer verdiği optik görüntü sabitleme özelliğine 4.7 inç iPhone 7’de yer vereceğini söyleyebiliriz.

iPhone-7-iSight-Kamera iPhone 7'de Yer Alacak Kameranın Detayları Belli Olmaya Başladı! Daha Gelişmiş Arka Kamera Yolda

Daha önce optik görüntü sabitleme özelliği Plus için ayırt edici bir özellikti. Aksiyon sahneleri ve düşük ışıkta daha net çekimlere imkan tanıyan bu özellik ile önemli ölçüde hareket bulanıklığı gideriliyordu. Elbetteki Apple’ın bu özelliği Plus modellerine münhasır olarak tutmasının sebebi kamera modülünün daha büyük olmasından kaynaklanıyor.

Tüm iPhone 7 sızıntılarına bakıldığı zaman şirketin, yumru ve çıkıntılı bir kamerayı tasarım ile birleştirdiği görülüyor. Bunun nedeni ise iPhone 7 ile kamera modülünün daha da büyüyecek olmasından kaynaklanıyor. iPhone 7 Plus’ta da elbetteki önceki Plus modellerinde olduğu gibi kamera konusunda münhasır özellikler yer alabilir. Bunun için en dikkat çekici iddia çift lensli arka kamera.

Şirketin kamera teknolojisi üzerinde yoğun çalışmalar yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Gerek kendi AR-GE’sini gerekse son birkaç yılda şirket bünyesine kattığı kamera teknolojisi geliştiren firmaların işbirliği ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için eşsiz bir kameraya yer verilecek.

teknik destek