İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’deki LTE Bağlantı Sorunu Devam Ediyor! Aman Dikkat!

Daha önce operatörü Verizon olan iPhone 7 kullanıcıları bazı ağ sorunları ile şikayetçi olmuşlardı ki hatrı sayılır bir kitlenin sorundan muzdarip olması sonucu Verizon açıklama yapmış, problemin bilgileri dahilinde olduğunu ve kısa sürede çözüleceğini belirtmişti. Şimdi de benzer sorun Çin’de ortaya çıktı.

teknik destek

Çin’in sosyal mesajlaşma servisi QQ iPhone 7 kullanıcılarının şiddetli ağ bağlantısı sorunları ile dolup taşmış durumda. Kullanıcıların cihazlarının bekleme modundayken gelen çağrıların taraflarına ulaşmadığından şikayetçiler. Sorun genel olarak cihazın operatör ile iletişim kurmasına rağmen gelen aramada “aradığınız kişiye ulaşılamıyor” şeklinde olduğunu belirtelim.

Apple sorundan etkilenen müşterilerine yeni iPhone 7’leri vermiş olsa da sorunun bu cihazlarda da yaşandığı bilgisi geliyor. Sorunun çözümü ise oldukça saçma. Mesela kullanıcılar LTE’yi kapatıp 3G’yi kullanmaya başladıklarında herhangi bir sorunla karşılaşmıyorlar.

Genel olarak problemin LTE bağlantısı etkin olduğundan meydana geldiği belirtiliyor. 14 Ekim 00:01 itibariyle ülkemizde de satışa sunulan iPhone 7’lerde benzer sorunun yaşanıp yaşanmadığı şimdilik belli değil. Apple’ın sorunu kalıcı olarak çözmek için sorunun yaşandığı cihazları geri alarak yenilemesi ve yazılımsal bir güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

teknik destek