İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin 4K Video Çekim Özelliği Çok Konuşulacak

iPhone 7 tanıtımına bir gün kala özellikleri iyice netleşmeye başladı. Bir kaç gün önce teknik detayları teyit edilen iPhone 7’nin şimdi de 4K video çekim özelliği ile ilgili yeni bir haber geldi.

Apple, iPhone 6s ile getirdiği 4K video çekim özelliğini iPhone 7 ile biraz daha geliştiriyor. 9to5mac’in haberine göre iPhone 7’de dünyada hiç bir akıllı telefonda olmayan 60 fps 4K video çekim özelliği olacak.

iPhone 6s’te 30 fps 4K video çekim özelliği varken 16GB iPhone 6s sahipleri depolama alanı konusunda sorun yaşıyorlardı. Eğer iPhone 7’de 32GB depolama alanı seçeneği olursa bu sorun biraz da olsa çözüme kavuşmuş olacaktı.

iPhone 6s ile birlikte gündeme gelen ve iFixit tarafından testleri yapılan su geçirmezlik özelliği iPhone 7 ile birlikte arttırılmış olacak. Bunu sağlamak için sim yuvasına su geçirmez conta yerleştirilecek. Ses tuşlarının da iPhone 6s’ten biraz farklı olması bekleniyor.

Su geçirmezlik özelliğinin arttırılması için ana ekran tuşunda da değişiklik yapılması bekleniyor. Yarın yapılacak olan iPhone 7 tanıtım etkinliğini sitemizden takip edebilirsiniz.