Şimdi yükleniyor

iPhone 7’nin Ana Ekran Tuşu Cilt Teması Olmadan Çalışmıyor

img_0454

iPhone 7’nin Ana Ekran Tuşu Cilt Teması Olmadan Çalışmıyor

Son Güncelleme tarihi 17 Eylül 2016 by

teknik destek

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kullanılıcılara ulaşması ile birlikte bazı bilinmeyen özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de yeni ana ekran tuşunun cilt teması dışında çalışmaması.

iPhone 7 ile birlikte klasik ana ekran tuşu yerine dokununca fiziksel bir tuş varmış hissi veren kuvvete duyarlı bir tuş geldi. Taptic Engine teknolojisine sahip bu tuş bastığımız an dokunsal geri bildirim veriyor.

Dün itibariyle iPhone 7’ler sahiplerine ulaşmaya başladı. Bazı meraklı kullanıcılar yeni ana ekran tuşunu denerken yeni tuşun cilt teması olmadan çalışmadığını farkettiler. Örneğin eldiven ile çalışmıyor. Bu belki yaz aylarında sorun oluşturmayacak ama kışın sıkıntılı bir durum.

Bu duruma şimdilik geçici çözüm olarak ekranı sola kaydırıp herhangi bir widgete dokunarak şifreyi girmek gösteriliyor. Eğer bir iPhone 7 sahibiyseniz t-shirt ile denemeler yaparak yeni tuşun çalışmadığını görebilirsiniz.

Apple, bir yazılım güncellemesi ile bu sorunu çözebilir. Aksi taktirde çoğu ülkede yaklaşan kış sırasında eldiven giyerken ana ekran düğmesini kullanamamak çok can sıkıcı olacak.

teknik destek