İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Bazı Özellikleri iPhone 8’in Özellikleri Hakkında İpuçları Veriyor Olabilir

Apple iPhone 7 ile tümüyle bir tasarım değişikliğine gitmiş olmasa da ana ekran düğmesinde tümüyle yeniliğe gitti. Bir önceki iPhone modellerinin ana ekran düğmesi tümüyle mekanik iken iPhone 7’de bu Apple’ın Taptic Engine ile geliştirdiği teknoloj ile dokunsal geribildirime dönmüş durumda. Apple bu teknolojiyi ilk olarak yeni MacBook’ta trackped üzerinde kullandı.

teknik destek

iPhone 7’nin ana ekran düğmesi hem yeni bir teknoloji hem de kontrolü oldukça yüksek bir yapıya sahip. Nasıl mı? Daha önce haberini yapmıştık. iPhone 7 ana ekran düğmesinin arızalanıp arızalanmadığının tespitini yapabiliyor ve herhangi bir sorunda sorunu bizlere ekrana gelen bir uyarı ile haber ediyor.

İlginçtir ki Apple’ın iPhone 8 ile birlikte tamamen ana ekran düğmesini bitirmesi ve yeni nesil iPhone’larda artık sanal ana ekran düğmesine geçiş yapmasından söz ediyor. Bu ilk bakışta biraz zor görünse de Apple’ın bununla ilgili aldığı patenti mevcut. Akıllı telefonun ekranına hiçbir işlevselliğini yitirmeden ana ekran düğmesinin nasıl yerleştirileceği ile ilgili bazı küçük detaylar patentte görülebiliyor.

Bu patentten yola çıkarak pek çok kişi Apple’ın iPhone 8 ile sanal ana ekran düğmesine geçişinden emin konuşuyorlar ama inanın bunun pek de ihtimal dahilinde olmadığı iPhone 7’nin ana ekran düğmesi ile görülebiliyor. Şirket muhtemelen iPhone 7’nin ana ekran düğmesine göre daha gelişmiş bir yapıyı kullanımımıza sunabilir ancak daha fazlası pek ihtimal dahilinde değil gibi duruyor.

Yine de her şeyi bekleyip görmek daha doğru olacaktır ancak söylediklerimizide gözardı etmemekte fayda var 🙂

teknik destek