İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Çift Arka Kamera ile Gelmesi Her Şeyi Değiştirecek!

Apple her zaman kamera teknolojileri üzerine çalışmalar yapılması ile bilinmektedir. Hatta tam şu an, şirketin 800’den fazla çalışanı sadece iPhone 7‘nin kamerasını daha iyi değil en iyi yapmak için çalışmalar yapıyorlar. Apple’ın bu noktada, iPhone 7’nin kamera teknolojisi ile ilgili çok parlak fikirleri mevcut ve satın aldığı İsrailli şirket Linx‘in teknolojilerinden olan optik görüntü sabitleme ve zoom işlevlerini de test ettiği gelen bilgiler arasında.

teknik destek

Hepsinden de öte, Apple’ın en dikkat çeken çalışması iPhone 7 üzerinde çift arka kamerayı kullanıma sunmayı planlıyor olması. Öyle ki çift arka kamera ile artık iPhone’unuzda tüm hassas detayları yakalamanız mümkün olacak. Bu noktada konuşan Corephotonics (kendi çift kamera teknolojisine sahip bir İsrail şirketi) kendi çift kamera teknolojilerinin neler sunduğunu gözler önüne sermek için bir video yayınladı.

Ayrıca yayınlanan raporda, mevcut kamera sensörlerinin, görüntü işlerken gürültüyü minimize etmeyi en iyi şekilde yapacakları belirtiliyor. Aşağıdaki fotoğrafta, soldaki görüntü tek bir kamera objektifi ile çekilirken, sağdaki görüntü çift kamera objektifi ile yakalanmış. Bu görüntü ile çift kamera objektifinin farkı kesinlikle kanlı canlı görülmüş oluyor.

iPhone-7-cift-kamera

Aşağıdaki kısa videoda da Corephotonics şirketinin çift kamera teknolojisine kısıtlı bir önizleme yapılabiliyor. Bu da Apple’ın iPhone 7 ile kamera konusundaki planı hakkında bize fikir vermiş oluyor.

Apple’ın çift arka kamera teknolojisini sadece iPhone 7 Plus‘ta kullanmak gibi bir planı da olabilir. Bu birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanmış olmasa da Apple’ın en iyi kamera teknolojisini tüm cihazlarında sunacağı umuluyor ve bu bir yerde rahatlatıcı olarak karşılanıyor.

müşteri hizmetleri