İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Çift Arka Kamerası için Apple’ın LG ile Anlaştığı İddia Ediliyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için söylentiler ve iddialar artarak devam ediyor. Yeni iPhone modelinin tanıtılmasına 4 aydan daha kısa bir süre kalınca elbetteki gündemde yoğunlaşıyor. Son iddia ise Apple’ın iPhone 7 Plus’ın arka kamerasında çift lensin yer alacağı ve bunun için LG ile işbirliği içerisinde olacağı yönünde.

[irp posts=”6373″ name=”Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Çizimleri Sızdırıldı! Sadece 5.5 inç Modelde Çift Arka Kamera Yer Alıyor”]

Analist Chris Chang Apple’ın iPhone 7 Plus için çift arka kamera tedariği konusunda daha önce Sony ile görüşmeler yaptığını ama bunun Nisan ayında meydana gelen deprem sebebi ile Kumamoto tesisindeki zararın ve bu zarardan dolayı düşen verim sebebiyle iptal olduğunu söylüyor.

Bu sorunların bir sonucu olarak Apple iPhone 7 Plus için donanım ihtiyaçları noktasında LG ile işbirliği içerisinde olacak. Bu iddia gerçek ise LG ilk çift arka kameralı iPhone modelinin asıl tedarikçisi olacak.

Analist raporunda ayrıca iPhone 7 Plus’ta ve şimdiye kadarki Plus modellerinde yer alan optik görüntü sabitleyici (OIS) teknolojisinin iPhone 7’de de yer alacağını belirtiyor. OIS kesinlikle kamera performansı açısından küçük ama etkili bir yöne sahip ve iPhone 7’de kullanılacak olması fotoğraf kalitesinde ciddi bir kalite artışına sebep olabilir.

iPhone 7 Plus’ta ayrıca 3 GB RAM’in yer alacağı da daha önceki raporlarda görülmüştü. Ayrıca Plus yerine Pro yani iPhone 7 Pro isimli bir akıllı telefonda karşımıza çıkabilir. Apple’ın hem performans hem de kamera noktasında 5.5 inç iPhone modelinin 4.7 inç iPhone modelinde daha da ayırt edici kılma peşinde olduğu ciddi anlamda görülüyor.