iPhone 7’nin Ekran Paneli Sızdırıldı

iphone-7

Tayvanlı web sitesi Apple.club.tw, iPhone 7’yi ait olduğunu iddia ettiği ekran panelini paylaştı. Sızdırılan ekran paneli üzerinde 3D Touch ve LCD’nin esnek kablolarının 6s ve 6s Plus’a göre farklı ancak bir o kadar da benzer montaj yapısına sahip olduğu görülüyor.

teknik destek
iPhone 7 Ekran Paneli
iPhone 7 Ekran Paneli

Haber sitesi ayrıca Apple’ın yeni nesil 4 inçlik iPhone modeli iPhone 6s için 3D Touch desteğinin olmayacağını belirtti. 3D Touch ve esnek kablolarla birlikte 4 inç ekran panelinden de söz eden haber sitesi iPhone 6c’nin 3D Touch’a sahip olabileceğini söylüyor.

iPhone 6s-ve-iPhone-6s-Plus-Ekran-Paneli
iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Ekran Paneli

Apple’ın iPhone 7 planları oldukça fazla ve bu gidişle söylentilerin ardı arkası kesilmeyecek. Son iddia ve en güçlü iddialardan birisi Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini kaldırarak, iPhone şarj girişi ile kulaklık girişini birleştireceği belirtilmişti. Bu sayede iPhone 7’nin 6.0 mm, iPhone 7 Plus’ın 6.5 mm incelikte olacağı iddia edilmişti.

Ayrıca iPhone 7’nin su geçirmez yapıda geleceği belirtiliyor. Ek olarak mevcut anten çizgilerinin iPhone 7 ve Plus’la birlikte kalkacağı gelen diğer detaylar arasında. iPhone 7’nin iOS 10’la birlikte yeni nesil A10 işlemci ile geleceğini belirtelim. Son iddia ise iPhone 7 Plus’ın 3 GB RAM’e ve 3100 mAh pile sahip olacağı yönündeydi.

Tüm bunlarla birlikte Apple’In depolama alanlarında arttırma planlarının olduğunu da belirtelim. 16 GB giriş seviyesi depolama alanının 32 GB’a çıkacağı belirtiliyor ve iPhone 7 Plus’ın 250 GB depolama alanına sahip olacağı vurgulanıyor.

Apple.club. tw daha önce de birden fazla Apple ürünü için sızıntılarını paylaşmış ve genelde başarılı sızıntılara imza atmıştır. Daha önce başta iPhone 6 olmak üzere Macbook, iPad Air 2’ye dair sızıntılara yer verilmişti.

Önümüzdeki günlerde iPhone 7 ve 7 Plus için daha fazla detayın sızdırılacağı bir gerçek. Elimize ulaşan bilgileri sizlerle tüm detayları ile paylaşmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri