İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Ekran Paneli ve Aksamları Sızdırıldı

Apple’ın önümüzdeki ay içerisinde tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la ilgili sızıntılar hız kesmeden devam ediyor. Telefon tamiri ile ilgili içeriklerin yer aldığı GeekBar tarafından iPhone 7’nin ekran aksamı sızdırılmış durumda.

teknik destek

Fotoğrafın gerçekliği belki sorgulanabilir ama yeni nesil iPhone’larla ilgili önemli değişiklikler gözler önüne seriliyor. Özellikle önceki iPhone modellerine göre iPhone 7’nin ekranının test monte edildiği görülüyor.

Ekran panelinin kabloları bu sefer önceki iPhone’lara göre farklı bir şekilde konumlandırılmış. Yeni nesil iPhone modellerinin son iç düzenini görmek için biraz daha beklemek gerekebilir.

iphone-7-ana-ekran-dugmesi

Daha önceki modellere kıyasla kabloların konumlandırılmasındaki farklılığın anlamı olağanüstü bir şey değil. Daha basitçe anlamı ana ekran düğmesinde ufak tefek değişiklikler olabilir anlamına gelebilir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ana ekran düğmesinde bir Force Touch’ın yer alacağı belirtiliyor. Yani ana ekran düğmesine parmağınızı bastırdığınızda bir esneklik olmayacak. Direk basınç algılanacak. Dokunsal geribildirim bu şekilde iPhone 7 ve 7 Plus’la haya geçecek denilebilir.

iPhone-7-ekran-panelleri

Bu ekran / panel ve montajı ilk kez sızdırılmıyor. Daha önce iPhone 6s/6s Plus’ın ekran paneli ile iPhone 7/7 Plus’ın ekran paneli karşılaştırılmıştı. Muhtemelen yeni nesil iPhone’ların ekran çözünürlüklerinde hissedilir bir artış olacak.

müşteri hizmetleri