İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin En Önemli Özelliği Ne Olacak? İşte Cevabı

iPhone 7’nin tanıtılmasına henüz altı ay gibi bir süreç kaldı ancak şimdiden yeni iPhone modelinin önemli detayları belli olmaya başlamış durumda. Her yeni iPhone modeli ile alışılagelmiş şeyleri değiştiren, bir bakıma sektörü yeniden şekillendiren Apple’ın iPhone 7 için de bu yönde fikirleri ve çalışmaları mevcut. Bu noktada en önemli değişim 3.5 mm kulaklık girişinde olacak ve akabinde şimdiye dek alışılagelmiş kulaklık olayı değişmiş olacak.

Evet, Apple 3.5 mm kulaklık girişini kaldırıp şarj girişi ile kulaklık girişini birleştirme hedefinde. Bu da cihazın iç hacminde daha fazla alanın ortaya çıkmasına olanak sağlayacak. Bu da gerek daha büyük pilin kullanılabilmesi gerekse cihazın daha ince olabilmesinin önünü açacak diyebiliriz.

Intel’de Apple’ın bu fikrine benzer bir çalışma peşinde. Ünlü çip üreticisi USB-C portu ile kulaklık girişini birleştirmeyi hedefliyor. Bu kesinlikle Apple’ın fikrine benzer bir fikir ve iPhone 7 ile standart kulaklık jaklarının zamanla yok olmasını hızlandıracak bir adım diyebiliriz. Intel kullanıcı ses deneyimini de arttırmayı hedefliyor. Mevcut kulaklıklarda sunulan analog ses deneyimi gelecekte gelişmiş dijital ses deneyimine yerini bırakacak gibi duruyor.

Apple’ın iPhone 7 için planladığı büyük kulaklık girişi değişimi tepki almıştı ama gözüken o ki bu değişim oldukça yerinde olacak ve iPhone 7’lerle Apple şimdiden geleceğin teknolojisine ayak uydurmuş olacak.