İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin En Önemli Özelliklerinden Biriside Bu Olabilir

Yeni 9.7 inç iPad Pro kimimizi ilgilendirmiyor olsa da yeni tabletin bir bileşeni iPhone 7’de yer alabilir ve bu özellik Apple’ın en önemli silahı olabilir. Özellikle de Samsung’a karşı. DisplayMate gerçekleştirdiği testlerle Galaxy S7’nin OLED ekranınında en iyi akıllı telefon ekranı olarak göstermesi ile başta iPhone 6s olmak üzere tüm akıllı telefonlar ekran performansı konusunda Galaxy S7’nin altında kalmıştı.

teknik destek

DisplayMate yeni 9.7 inç iPad Pro için de bir ekran performansı testi gerçekleştirmiş ve test sonuçlarında yeni iPad modelinin en iyi LCD ekrana sahip olduğunu ortaya çıkmıştı. Mobil LCD ekranın en iyisini sağlayan Apple, bu silahını iPhone 7 ve 7 Plus’ta kullanabilir!

Yeni iPad Pro’nun en önemli ekran özelliklerinden birisi de anti-yansıma özelliği sunan AR kaplaması. Bu kaplama ortam ışığının sadece %1.7’sini yansıtan, çok yenilikçi bir yapı. Yani bu ekrana güneş altında dahi baksanız bir mobil ekrana göre çok daha iyi bir görünüm yakalamak mümkün diyebiliriz.

Böyle bir ekranında yeni iPhone’da kulanılması Galaxy S7’nin altta kalmasını sağlayacağı açık. Gerek renk tonu, gerek anti-yansıma özelliği ve gerekse pil performansı ile bu yeni LCD ekranın üstünlükleri saymakla bitmiyor.

Apple’ın 2018 yılında AMOLED ekranlara geçiş yapacağı iddiaları bir süre önce analistlerden yoğun bir şekilde dillendirilmiş olsa da sanıyoruz ki bazı şeyler değişiyor ve Apple LCD ekranda ısrarcı olabilir. Özellikle LCD ekranı bu kadar iyi hale getirebilmişken AMOLED ekrandan vazgeçebilir.

Yine de Apple’ın iPhone 7’de yeni 9.7 inç iPad Pro’da kullandığı gelişmiş LCD ekranının yapısında bir ekranın görülmesine kesin gözüyle bakabiliriz.

müşteri hizmetleri