İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Hoparlöründeki Suyu Tahliye Eden Özel Uygulama!

Apple, iPhone 7’yi IP67 sertifikasına sahip olduğunu belirterek tanıttı. Bunun anlamı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın toza ve suya karşı dayanıklı olması. Yani çöle dahi gitseniz iPhone 7’niz içine toz almaz ve 1.5 metre suyun altında 30 dakikaya kadar cihazınız suya karşı direnç gösterir.

teknik destek

Ancak bu noktada cihazın hoparlörü bu sertifikaya karşın kesinlikle farklı düşüyor. Mesela 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olan Apple Watch Series 2, bildiğiniz gibi özel bir hoparlör sistemine sahip ve kasa içine kaçan su özel ses dalgaları ile tahliye ediliyor.

Bir Reddit kullanıcısı yanlışlıkla iPhone 7 cihazına döktüğü su yüzünden, hoparlöründen boğuk ses almaya başlıyor. Bunun çözmek için kolları sıvayan bu kullanıcı, başarılı bir sonuç elde edemiyor. En sonunda Apple Watch Series 2’de Apple’ın kullandığı taktiği kullanan kullanıcı, Watch 2’de yer alan “Sonic” özelliği taklit ederek, ses dalgalarıyla hoparlördeki suyu tahliye etmeyi başarıyor.

Başarılı bir şekilde ses tonu oluşturan kullanıcı, etkin bir sistemi de oturttu. Öyle ki, iPhone 7’nizin içine kaçan su oranına göre ses seviyesi 165’e kadar çıkabiliyor ve su oranına göre baskı ile suyun tahliye edilmesi sağlanıyor.

Apple’ın Apple Watch Series 2’de bu yöntemi kullanışının mantığını ise aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

https://youtu.be/KgTs8ywKQsI

Kullanıcı bu şekilde iPhone 7’sinin hoparlöründeki suyu tam olarak tahliye edebildiğini belirtiyor. Elbetteki bu başarılı deneyimi sonucu ortaya çıkarttığı özel uygulamayı App Store’dan da paylaşmış durumda.

Sonic adı verilen bu özel uygulamayı aşağıdaki bağlantı üzerinden veya buradan devam ederek ücretsiz oalrak iPhone’unuza indirebilirsiniz. Özellikle de iPhone 7 kullanıcılarının her ihtimale karşın bu uygulamayı ana ekranının bir köşesinde tutmalarını tavsiye ederiz.

[appbox appstore id986999895]

müşteri hizmetleri

2 Yorum

  1. Ersin Ersin 13 Aralık 2016

    Tel ne 7 mi kardeş

  2. tunaa tunaa 12 Aralık 2016

    guncelleme yaptım duvar kagitlari gelmedi

Yorumlar kapatıldı.