İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin İlk Kez Ekranı Açık, Çalışır Vaziyetteki Görüntüleri Sızdırıldı

iPhone 7 olduğunuza inandığımız birkaç fotoğraf dışında çoğu bileşenlerin tamamında genelde prototiplerin yer aldığı bir sızıntı furyasının içindeyiz. Çoğu Çinli kaynaklardan gelen ve iPhone 7 tasarım kalıplarına benzer şekilde tasarlanan sahte iPhone 7’ler için hiçbir fonksiyonel bir gerçeklik görülememişti. Ancak bugün gelen sızıntı ile gerçek iPhone 7’ye bir adım daha yaklaşılmış olduk.

Test Yazılımı ile Birlikte Çalışır Vaziyetteki iPhone 7 Sızıntısı

Çin mikroblog servisi GeekBar tarafından sızdırılan görüntülerde iPhone 7, tümüyle gerçek, tamamen montajı yapılmış ve test yazılımı yüklenmiş vaziyette görülüyor. SwitchBoard (Santral) adı verilen Apple’ın dahili test yazılımı cihaz üzerine yüklenmiş. Muhtemelen cihazın yazılımsal testleri gerçekleştiriliyor.

Hem test yazılımı yüklü cihazın ekranı açık bir şekilde hem arka tarafından hem de alt tarafından gelen bu sızıntıda pek çok detay görülüyor. En azından Apple’ın kendi test yazılımının olması bu sızıntıya güven duymamızı kolaylaştırdığı için bu detaylar iPhone 7 ve bir bakıma iPhone 7 Plus için gerçekleri yansıtıyor olarak görülebilir.

Evet, iPhone 7’de beklenildiği gibi kulaklık girişi kaldırılmış, anten çizgileri daha aza indirgenmiş, kamera objektifi daha da büyütülmüş. Fiziksel ana ekran düğmesi ise yerini koruyor. Alt tarafta çift hoparlörün yer alması dikkat çekiyor.

iphone-7-alt-kisim

Apple’ın yeni nesil iPhone modeller, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı önümüzdeki ay içerisinde muhtemelen 9 Eylül Cuma günü Türkiye saati ile 19:00 veya 20:00’da tanıtması bekleniyor. ABD başta olmak üzere kilit pazarlarda tanıtımından bir hafta sonra, Türkiye’nin de arasında yer aldığı ikinci dalga pazarlarda ise Eylül sonu Ekim başı gibi siparişe sunulmasını beklediğimizi de belirtelim.