Şimdi yükleniyor

iPhone 7’nin iPhone 6s ile Karşılaştırmalı Sağlamlık Testi! Sonuç Oldukça İlginç!

iphone-7-ve-iphone-6s-saglamlik-testi

iPhone 7’nin iPhone 6s ile Karşılaştırmalı Sağlamlık Testi! Sonuç Oldukça İlginç!

Son Güncelleme tarihi 17 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone 7’nin ön siparişlerinin teslimatlarına ve normal satışının başlamış olmasıyla YouTube’da pek çok farklı testi görür olduk. EverythingApplePro isimli YouTube kanalı ise şimdiye kadarki en acımasız ve en iyi sağlamlık testini iPhone 7 üzerinde gerçekleştirmiş durumda. Testte sadece iPhone 7 değil iPhone 6s’de yer alıyor ve bir bakıma karşılaştırma tadında bir sağlamlık testi uygulanıyor diyebiliriz.

iPhone 7’nin 6s’e göre çok daha sağlam olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Öyle ki en sonunda iPhone 6s paramparça olurken iPhone 7 halen ekranı açık bir şekilde sağlam kalabiliyor. Testler o kadar ağır ki iPhone 7’nin çıkıntılı kamerasının safir cam kaplaması dahi hasar alıyor. Normalde kameranın bu safir camının çizimelere karşı oldukça sağlam olduğunu söyleyelim.

iPhone 7’nin 6s’e göre bu denli yüksek sağlamlık performansı göstermesinin en büyük nedeni ise yüksek standartlarda su geçirmezlik özelliğine sahip olmasından kaynaklanıyor. En azından uzmanların yorumu bu yönde.

Apple’ın iPhone 7’sinin genel dayanıklılığının çok iyi olduğunu ve yanlışlıkla pek çok kez düşmeye karşın güçlü kalabildiğini teste bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Pek çok testten sonra 7’nin ön ekran camının çatlamadan kurtulduğunu ve kasasının ağır darbeler almadığını görebilirsiniz.

Şimdi size oldukça saçma ama izlemesi zevk keren bir testle karşı karşıya bırakalım 🙂

teknik destek