İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin iPhone 6s’e Göre Çok Daha Fazla Satılacağı Öngörülüyor

UBS Evidence Lab tarafından gerçekleştirilen bir araştırmayla iPhone 7’nin iPhone 6s’e göre daha fazla heyecan yarattığı ortaya çıktı. Şirket iPhone 5s’den bu yana insanlarla her yeni iPhone modeli öncesi konuşuyor ve bir sonraki iPhone için fikirlerini ve satın almayı düşünüp düşünmediklerini sorarak bir veri tablosu oluşturuyor. Bu verileri bir önceki model ile karşılaştırarakta satış rakamları üzerinden fikirlerini paylaşıyor.

Bu noktada şirketin son araştırması ise iPhone 7 tarafında ve sonuçların bir iPhone 6 kadar olmasada iyi olduğunu gösteriyor. Özellikle iPhone 6s’de taleplerin oldukça düşük olmasının da gözden kaçırılmayacak bir detay olduğunuda belirtelim.

Araştırmanın Amerika, İngiltere ve Çin’de gerçekleştirildiğini, İngiltere’nin yeni iPhone modeli için hiçbir hareketlilik göstermediğini bunun aksine Çin’in iPhone 6 kadar olmasa da bir iPhone 6s’e göre yüksek oranda bekleyiş içerisinde olduğu gösterdiğini söyleyebiliriz. Araştırmaya katılanların %50’lik kısmının ise bir sonraki iPhone modelini görmeden karar veremeyeceklerini belirttiklerini de söyleyelim.

iPhone-7-Arastirma

Akıllı telefon pazarının oldukça hızlı bir şekilde büyüdüğünü ancak buna oranla Apple’ın iPhone 6s ile birlikte yavaşlama sürecine girdiğini de belirtelim. iPhone 7 ile bu yavaşlama sürecinin de devam edeceği bu araştırma raporunda net bir şekilde görülüyor.