iPhone 7’nin Kamerası 9.000 Dolarlık Profesyonel Fotoğraf Makinesine Karşı!

iphone_7_kamera

Apple iPhone 7’nin kamerası (elbetteki iPhone 7 Plus için de) ile açıkça gurur duyuyor. Bu yüzden fotoğrafçılar için iPhone 7’nin kamerasını deneyimlemek önemli. Elbetteki bunu yaparken kendi tecrübelerine göre yorumlama yapmaları yeterli olmuyor. Bir kıyaslama aracı da gerekiyor.

teknik destek

Ünlü fotoğrafçı Shin Noguchi bu kıyaslamayı en üst seviyeye taşıyor. Leica Summicron lensi ile birlikte Leica M9-P’yi eline alıyor. Baştan söyleyelim lens ve Leica M9-P’un değeri 9.000 dolar. En pahalı iPhone 7 (256 GB)’nin 849,99 dolar olduğunu düşündüğümüzde aradaki fiyat farkı acayip!

Ünlü fotoğrafçı hem iPhone 7’nin hem de Leica M9-P’nin deklanşörüne basıyor ve şu kareyi her iki cihazdan da yakalıyor.

iphone-7-ile-cekilen
iPhone 7 ile Yakalanan Kare
leica-m9-p-ile-cekilen
Leica M9-P ile Yakalanan Kare

Aşağıdaki fotoğrafta ise her iki cihazdan elde edilen karenin birleştirilmiş hali yer alıyor.

iphone-7-ve-leica-m9-p
iPhone 7 (Sol) / Leica M9-P (Sağ)

Aşağıdaki fotoğrafta ise her iki cihazdan da yakalanan karelere ait detaylar yer alıyor. Soldaki detaylar iPhone 7’nin yakaladığı, sağdaki detaylar ise Leica M9-P’nin yakaladığı kareye ait detayları gösteriyor.

Sonuç gerçekten etkileyici. Türkiye fiyatı ile 30.000 TL’lik profesyonel bir fotoğraf makinesine, özel lensine karşın kafa tutabilecek minicik bir kamerası ile 3.250 TL’lik iPhone 7…

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle “Yorum” alanından paylaşın.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. dün galaxy s7 aldım herkes Apple ve diğerleri diyor gerçektende öyle. orta sınıf hatta düşük sınıf telefon kameraları bile iphone dan çok çok daha iyi. Apple artık alay konusu

  2. kıyaslama yanlış görüntü üzerinden yapılmış 🙂

Comments are closed.