İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Kulaklık Girişi Sızdırılmış Olabilir

iPhone 7 ile birlikte Apple’ın 3.5 mm’lik kulaklık girişini kaldıracağı ve şarj girişi ile kulaklık girişinin birleştirileceği bir süredir gündemdeydi. Fransız bir site olan Nowhereelse.fr’nin paylaştığı bir haberde iPhone 7’nin kulaklık donanımına ait bir parça görücüye çıkmış durumda.

iPhone 6s’nin bu parçası ile ve sözde iPhone 7’ye ait olduğu iddia edişen bu parçanın kıyaslanmasında da büyük farklılıklar göze çarpıyor. Sızdırılan parçada kulaklık girişinin şarj girişi ile birleştirildiği görülsede yeni bir kulaklık girişinin de ortaya çıktığını belirtelim. Yani sanıldığı gibi kulaklık girişinin doğrudan kaldırılması söz konusu değil gibi duruyor.

Bu sızıntı görüntü öncelikle Weibo üzerinden isimsiz bir hesap tarafından paylaşıldı ve Nowhereelse.fr’nin haberine göre ise bu paylaşılan donanım parçası Apple’ın resmi tedarik zincirleria rasında yer almayan sahte bir Çinli üretici tarafından gelmiş olabilir. Bununla birlikte Apple’ın yeni nesil iPhone’da yeni nesil bir kulaklık girişine yer verebileceği de görülmüş oldu ve bu biraz kullanıcıları rahatlattı. Sebebi ise oldukça basit. Son söylentiler hiçbir şartta ek bir kulaklık girişinin yer almayacağını ve Apple’ın şarj girişi ve Bluetooth ile kulaklık fonksiyonunu kullanıma sunacağı yönündeydi. Ancak gözüken o ki Apple’ın farklı planları mevcut.

Yine de iPhone 7 ile birlikte kulaklık girişinin tümüyle kaldırılması ve şarj girişi ile kulaklık girişinin bir hale gelebileceğini belirtelim.