İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Muhtemel Tasarımı Sızdırıldı

iPhone 7 tanıtımına 4 aydan az süre kaldı. Fakat sanki tanıtım haftasına girmiş gibiyiz. Bu hafta iPhone 7 haber ve söylentilerinin ardı arkası kesilmedi. Bir haber de GsmArena’dan geldi.

GsmArena’nın güvenilir bir kaynaktan edindiği görseller iPhone 7’nin aşağıya yukarı nasıl olacağı konusunda fikir veriyor. GsmArena, görüntülerin 3D teknik çizimlerle oluşturulduğunu ve Apple’ın tasarımına çok yakın olduğunu söylüyor.

image

Cihazın tuşları, kamera düzeni ve tüm işlevsel elemanları teknik çizimlere dayalı. Renk düzeni ve malzeme kalitesi biraz farklı olsa da genel itibari ile iPhone 7’nin bu şekilde olacağı düşünülüyor.

Uzun zamandır iPhone 7’de anten çizgilerinin arkada değil cihazın kenarlarında olacağı söylentileri vardı. Bunun ilgili ilk görselleri Macrumors sitesi paylaşmıştı. Haberimize konu olan görsellerde anten çizgilerinin iPhone 6s’ten farklı olduğunu görüyoruz.

iPhone 7 ile ilgili ilk söylentiler 3.5mm lik kulaklık jackının olmayacağı yönündeydi. Bu artık neredeyse kesinleşti. Yeni görselde kulaklık jackı bulunmuyor. Yine bazı iddialara konu olan çift hoparlör de görsellerde bulunmakta. Fakat çift hoparlör olmayacağına dair güçlü iddiaların da mevcut olduğunu belirtelim.

iPhone 7’de su geçirmezlik özelliği olacak söylentileri ile ilgili görsellerde hiç bir ipucu yok. Sürekli iPhone 7 Plus ile birlikte anılan çift kamera özelliği ile ilgili de herhangi bir teyit bulunmuyor.