iPhone 7’nin Olası Ekran Özellikleri Hakkında Söylentiler

iphone-6s-ve-iphone-6

Güney Kore kaynaklı bir raporda Samsung’un Apple Watch için belirli sayıda ekran tedariğini aldığı belirtiliyor. Daha da ilginç olan ise Apple’ın iPhone 7 için de aynı tür ekranı kullanmayı düşündüğü söyleniyor.

teknik destek

Apple Watch Jonathan Ive tarafından çıktığı ilk günden beri övülen OLEN ekrana sahip. OLED ekranlar yaygın olarak Android cihazlarda kullanılıyor en önemlisi Samsung tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Zaten yıllardır Samsung’un OLEN ekranı ile Apple’ın LCD ekranları cihaz karşılaştırmalarında yer alan önemli bir farklılıktı.

Daha yakın zamanda da Apple’In iPhone’ları OLEN ekranlarla buluşturacağı iddia edilmişti ancak bunun iPhone 7 ile değil 2017 yılında iPhone 7s’le olacağı belirtilmişti.

ETNews’e göre Samsung gelecek nesil iPhone’larda kullanılabilecek OLED ekran örneklerini Apple’la paylaşmaya başladı bile. Apple’ın bu üretim örneklemesindeki amacının ise üretimde oluşabilecek tedarik sorunlarının önüne geçmek için olduğu söyleniyor.

Bir diğer büyük iddia ise Apple’In kavisli OLED ekran paneli üretimi konusunda atağa geçeceği. İddiaya göre Apple Kasım ayında kavisli OLED ekranlar için çalışmalarına hız verecek.

Her ne kadar Apple’ın işleri Samsung için önem taşıyor olsada aralarındaki rekabet her zaman olacak. Apple’ın OLED ekranları iPhone’a taşıması ise başta Samsung olmak üzere LG ve diğer firmaları da hareketlendirecek gibi duruyor.

müşteri hizmetleri