İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Ön Panelinde Değişiklikler Olabilir

Apple yıllardır “S” serisi dışındaki yeri modellerde tasarım açısından değişiklilere gitmekte. iPhone 7’de bugüne kadar alıştığımız büyük değişiklikler olmayacak.Bir kaç gündür gelen raporlar bunu doğruluyor.

Wall Street Journal , bu hafta başında yayınladığı raporunda iPhone 7’nin tasarım açısından iPhone 6 ve iPhone 6s’e büyük ölçüde benzer olacağını iddia etmişti. Raporda ayrıca iPhone 7’in iPhone 6s’ten daha ince olacağını, asıl büyük değişikliklerin 2017’de geleceğinden bahsedilmişti.

[irp posts=”7927″ name=”iPhone 7’de Kulaklık Jackının Kaldırılması Dışında Tasarım Değişikliği Olmayacak”]

Japon sitesi Macotakara da dün yayınladığı raporda Wall Street Journal’e paralel iddialarda bulunuyor. Macotakara’ya göre iPhone 7’nin ön panelinde bir değişiklik söz konusu. Buna göre üst kulaklık biraz daha uzun olabilir. Ortam ışığı sensörü de kulaklığın sağ tarafına taşınabilir.

Raporda ekran koruyucu üreticilerinin değişiklikler nedeniyle siparişleri durdurdukları belirtilmiş. Zira eğer üst kulaklık uzun olursa ve ortam ışığı sensörü yer değiştirirse mevcut iPhone 6s ekran koruyucuları iPhone 7’ye uymayacaktır.

Macotakara, iPhone 7’de biraz daha büyük bir kamera olacağını ve iPhone 7 Plus’ın çift kamera ile geleceğini doğruluyor. Bu iddiaları da doğru ise tasarım olarak aynı olsa bile iPhone 6s kılıfları da iPhone 7’ye uymayacak.

Düşen iPhone satışlarına dur demek isteyen Apple’ın haberimize konu olan küçük değişikliler ile nasıl büyük satışlar yakalayacağını merak ediyoruz.