İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Performansı En Yeni Android Cihazları Dahi Silip Süpürecek!

Geçtiğimiz Pazartesi günü paylaşılan videoda, Apple’ın yaklaşık bir yaşındaki iPhone 6s’ine karşı daha tanıtılalı birkaç hafta olan Samsung’un yepyeni cihazı Galaxy Note 7 oldukça geri planda kaldı. Bu sefer iki cihazın performansını karşılaştırmak için alışılmışın dışında bir yöntem kullanılmıştı. Test hiçbir şekilde bilimsel değildi ama benzer bir biçimde test yapmanın en iyi yöntemiydi diyebiliriz. En azından gerçek cihaz performansını göstermek adına.

teknik destek

Testte hem diğer üçüncü taraf (oyun gibi) hem de yerleşik uygulamalar açısından performans kıyaslaması yapılıyor. Bu performans testinde Apple’ın yıllanmış iPhone’u açık ara Galaxy Note 7’ye fark koymuş ve ciddi anlamda Android fanlarını şaşırtmıştı. Kimi kesim bunun nedenini Samsung’a dayandırsa da kimi kesim suçu direk Android’e yüklemekte buldu. Suçlu kim bilinmez ancak ortada iPhone’un eşsiz performansı söz konusu.

iPhone 6s ve Yepyeni Samsung Galaxy Note 7

Söz konusu video şimdiden yoğun ilgi ile izlenmiş durumda. 1 milyondan fazla görüntülenmeye ulaşan videoyu tekrar sizinle paylaşalım. İşte söz konusu video;

Şeffaf bir şekilde gerçekleştirilen test gerçek anlamda alışılmışın dışında. Sonuçları ise oldukça kritik. 2015 model iPhone 6s ilk tur testinde Samsung’un yepyeni modeli, 2016 model Galaxy Note 7’ye 40 saniye gibi bir farkla yoluna devam ediyor. İkinci tur performans testi ise daha da ilginç. iPhone 6s bariz bir farkla, bir dakika gibi bir farkla Galaxy Note 7’yi mağlup etmeyi başarıyor.

Yepyeni bir cihaza karşın yıllanmış bir cihaz… iPhone 6s çift çekirdekli işlemcisi ve 2 GB RAM’i ile gelmişken, Galaxy Note 7 dört çekirdekli yonga seti ve 4 GB RAM ile geliyor. Demek ki performans denildiği zaman sayılar pek de önemli değil.

iPhone 7 ve Yepyeni Samsung Galaxy Note 7

Burada ise sayılarla pek ilgilenmeyen Apple’ın en yeni nesil iPhone’u olacak olan iPhone 7 akla geliyor. En yeni A10 işlemcisi ile gelecek olan iPhone 7 sizce bu performans testinde nerede olacak? Üstelik iOS 10’la daha da dinamik hale gelen Apple’ın mobil işletim sistemi sizce iPhone 7 ile farkını Android 7.0’a karşı dahi nasıl gösterecek?

İşte şimdiden bunlar merak konusu ancak her yıl ortalama %20-30 oranında performans arttırımı ile en yeni iPhone’larını tanıtan Apple’ın iPhone 7 ile performans konusunda şüphesiz liderliğe oynayacağı açık. Eğer siz de performans düşkünüyseniz tercihiniz için bir süre daha beklemeniz gerekebilir. iPhone 7’nin 7 Eylül’de tanıtılması ve 9 Eylül’de ön siparişe sunulması bekleniyor. 16 Eylül’de ön siparişlerin teslimatına ve mağaza satışlarına başlanacaktır. Türkiye’ye ise Eylül sonu Ekim başı gibi gelecektir.

Siz de parasının karşılığı olarak hakettiğini almak isteyen sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla bu makaleyi paylaşarak yardımcı olabilirsiniz 🙂

müşteri hizmetleri