İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Tanıtılmasıyla Birlikte Başta iPhone 4 Olmak Üzere Birkaç Mac Modeline Onarım Desteği Sona Erecek!

Apple, belirli dönemlerde miadını dolduran eski cihazları için onarım desteği konusunda güncelleme yapıyor ve kullanıcıları açıktan uyararak, onarım desteğinin sona erdiğini bildiriyor. Sızdırılan şirket için yazışma görseli ile başta iPhone 4 olmak üzere birkaç Mac modeline onarım desteğinin sona erdirilmesi gündemde.

teknik destek

7 Eylül’de iPhone 7’nin tanıtılmasının ardından, Apple 13 Eylül’den itibaren iPhone 4 (Ülkemizdeki modeller dahil) için onarım desteğini sona erdiriyor. Şu anda iPhone 3GS ve daha önceki modeller için onarım desteği bulunmuyor.

Ek olarak; 20 inç iMac (2009 Mid), Mac mini (2010 Mid), Mac mini Server (2010 Mid) ve 13 inç MacBook (2008 Late) için de onarım desteği son bulacak.

apple-onarim-destegi-iphone-4

Apple’ın onarım desteğini kesmesinin anlamı ise şirketin kendi perakende mağazalarında ya da yetkili servis sağlayıcıları aracılığıyla hizmet veya onarım desteği sunmaması demek. Parça üretiminin durması ile cihazlar vintage durumuna düşerler ve bu süreç 5-7 yıl boyunca süreç. Vintage durumu Kaliforniya veya Türkiye’de bazı ürünler için sınırlı destek anlamına gelir.

teknik destek