İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Tanıtım Tarihi 16 Eylül Olacak İddiası ve iPhone 6SE Yine Gündemde

iPhone 6s’e benzer tasarımı ile, şimdiye kadar geniş dedikodularla gündeme gelen iPhone 7 için 12 Eylül’de çıkacak, tanıtılacak denilmesinin ardından şimdi de yeni bir tarih ortaya atıldı. Twitter’da @evleaks hesabı üzerinden Evan Blass iPhone 7’nin tanıtılacağı tarihi 16 Eylül olacak şeklinde duyurdu.

[irp posts=”8703″ name=”iPhone 7, 12 Eylül’de Tanıtılabilir”]

Yine aynı hesap üzerinden daha önce 12 Eylül olarak duyurulan yeni nesil iPhone’ların tanıtım tarihinin bir anda değişmiş olmasının sebebi ise “Cuma” günü takıntısı. Çünkü Apple genelde yeni nesil iPhone modellerini cuma günü tanıtmakta. Hatırlarsanız geçen yıl iPhone 6s 25 Eylül 2015’de, önceki yıl iPhone 6 19 Eylül 2015’de tanıtılmıştı.

Tüm bunların yanısıra 16 Eylül’ün tutarlı olmama ihtimalide mevcut. Eğer ki Apple Eylül ayı içerisinde ön siparişlerin tamamını almak ve bununla birlikte ön siparişlerin teslimatını yapmak isterse bu tarihi öne çekebilir. Yani 9 Eylül’de de iPhone 7 tanıtılabilir. Eğer böyle bir tarihte de tanıtım olacak olursa Ağustos ayının ortasında basın davetiyeleri ortaya çıkacaktır. Eğer ki Ağustos ayı içerisinde herhangi bir basın davetiyesi ortaya çıkmazsa 16 Eylül bu yönden tutarlıdır.

Sızıntı konusunda Evan Blass çok iyi olmasa da iyi denilecek düzeyde bir yöne sahip. Geçmişte yaptığı tutarlı tahminleri var. Kendisi özellikle Android cihazlar konusunda sızıntılarla ün yapmıştır. İşte bu şahıs, iPhone 7 yerine iPhone 6SE’nin tanıtılacağından söz ediyor. Bu iddia kesinlikle kritik ve ilginç. Çünkü Apple’ın böyle bir şey yapması şimdiye kadar ki tüm politikalarını değiştirmesi anlamına geliyor.

Blass buna dayanak olarak da Çin tedarik zinciri kaynaklarından iPhone 6SE şeklinde paketlemelerin olduğunu gördüğünü belirtiyor. iPhone 7 için ortaya çıkan sızıntılara bakıldığı zaman tasarımsal değişiklikler dikkate alındığında böyle bir şey, 6SE olarak bir modelin gelmesi pek mümkün değil. Ama kim bilir? Apple belki de böyle bir adım atar mı atar…

Yine de AppleFoni olarak gündemin takipçisi olacağız ve en yeni bilgileri ve gelişmeleri ilk elden sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bir yorum

  1. Altuğ Altuğ 26 Temmuz 2016

    Apple dünyanın en değerli şirketlerinden biri ve İphone şirketin piyasa değerini en çok etkileyen ürünü. Apple’ın 7 yerine sadece 6se adında bir telefonla tüketicilerin karşısına çıkması çok saçma olur. 5se’den önce karşımıza çıkan sızıntıların hepsi 6 kasasının 4inçlik olanıydı. Apple herkesi ters köşe yapıp 5s kasasıyla ürünü çıkardı ve sızıntıların hepsinin yalan olduğu ortaya çıktı. Aynısı neden 7’de de olmasın? Hiç düşünmediniz mi?

Yorumlar kapatıldı.