İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Teknik Özellikleri Tamamen Belli Oldu

Yeni iPhone’nun tanıtılmasına artık gün sayıyoruz. Birçok ayrıntısı belli olan iPhone 7 ‘nin son olarak teknik detayları da ortaya çıktı.

teknik destek

Tayland’lı şirket KGI bu haftasonu yayınladığı raporunda, daha önceden de ortaya çıkan dış özelliklerinin yanı sıra, teknik detaylarını da paylaştı.

Rapora göre iPhone 7 Apple’ ın en yeni işlemcisi olacak olan A10 ile gelecek ve işlemci saat hızı 2.4GHz olacak. Yine raporda yer alan bilgiye göre yeni iPhone iki yeni renk seçeneğiyle gelecek ve bunlardan birisi daha önce belirttiğimiz gibi “Dark Black” ve aynı rengin parlağı olan “Piano Black” olacak. Bu iki rengin gelmesiyle birlikte Apple’ ın git gide grileşen Uzay Grisi rengini maziye gömmesi bekleniyor.

Sadece işlemci kısmında ve renkte değişiklik olmayacak. Yeni iPhone’ da hoparlör sisteminde değişiklikler, Force Touch sensörleri ve çipleri, su geçirmezlik ve daha birçok yeni özellik de gelecek. Tabii ki bunca değişikliğin ve geliştirmenin yanında en çok göze çarpan ve en çok merak edilen özellik ise çift kamera sistemi.

Yeni renklerin geleceği artık ortaya çıkan SIM kapaklarıyla netleşti diyebiliriz. Toplamda beş renk iPhone’ un çıkmasını bekliyoruz. Ancak birçok kullanıcının tepkisini çeken git gide beyazlaşan Space Gray rengi artık olmayacak.

İşlemcisinde ise daha gelişmiş performans sunacak olan yeni teknoloji mimari ile üretilmiş olan Apple tarafından geliştirilen A10 çipi gelecek. Bilindiği gibi Apple iPhone 6s’ de A9 işlemci kullanıyor ve işlemcinin en yüksek hızı ise 1.85 GHz’di.

Ekran konusunda da bizi geliştirmeler bekliyor. Bir önceki jenerasyonda olduğu gibi 4.7 inç ve 5.5 inçlik ekranlar bizi bekliyor olacak.

Kamera konusunda yeni çift kamera teknolojisini iPhone 7′ de göreceğimiz artık net. Çift kamera, hem optik zoom konusunda, hem de daha büyük bir çekme açısıyla fotoğraf çekmede bize yardımcı olacak. 12 megapixellik sensörle donatılmış olan kamerada optik görüntü sabitleme teknolojisi de bulunacak. Apple kamerada bulunacak sıcak ve soğuk sensörleriyle düşük ışık çekimlerinde daha kaliteli fotoğraflar çekilmesini hedefliyor. Tabii iPhone’larda daha önce de bulunan “True Tone” flaş teknolojisiyle bizi piyasanın en kaliteli kamerasına sahip telefonlarından biri bekliyor diyebiliriz.

Depolama hafızası ve RAM konusunda da geliştirmeler bizi bekliyor. Depolama konusunda daha önce de birçok haber yapmıştık. Rapor ise haberlerimizi doğrular nitelikte. Rapora göre 16 GB ve 64 GB’ lık iPhone’ların üretilmesi beklenmiyor ancak yeni 256 GB’lık versiyonun geleceği bekleniyor. Böylelikle yeni iPhone 32, 128 ve 256 GB’lık modellerle gelecek. (Tabii bu rapora göre, yani bir iddia.).

Dokunmatik ekranda ise yine güzel geliştirmeler bizi bekliyor. Daha hızlı tepki veren ekran, daha hassas ve ekranın sadece parmağa tepki vermesi konusunda daha güzel bir ekran bizi karşılayacak.

iPhone 7′ nin 1 metre derinlikte 30 dakika boyunca su geçirmeden kalabilmesi bekleniyor. Tabii bu daha yüksek limitler olabilir.

Yani iPhone 7 bomba bomba geliyor. Yeni siyah renk seçenekleri, çift kamera, su geçirmezliği ve kulaklık jakinin olmaması ve daha birçoğu.

teknik destek