İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Üretiminin Yapıldığı Foxconn’un Fabrikasından Yeni iPhone’larla İlgili Sızıntı Geldi

Uzun süredir sürekli iPhone 7 sızıntıları paylaşıyoruz. Fakat son bir haftadır ağırlıklı olarak iPhone 7 Plus haberleri gelmeye başladı. Bugün yine Hollandalı blog TechTastic.nl tarafından iPhone 7 Plus ile ilgili yeni göreler paylaşıldı.

Foxconn fabrikasından sızdırıldığı iddia edilen görseller Çin forumlarındaki sızıntılarla örtüşüyor. Değişik açılardan çekilmiş iPhone 7 Plus kasa görüntüleri ile birlikte ilk defa sözde iPhone 7 Plus’ın tüm kasa yapısını görmüş oluyoruz.

Görsellere yansıyan iPhone 7 Plus açıkçası sızan plastik tasarımlarım aksine alimünyum bir gövdeye sahip. Daha önce şematik çizimlere dayalı plastik gövdeye sahip iPhone 7 görselleri paylaşılmıştı.

Görsllerdeki kamera sistemine baktığımızda iPhone 6’dan beri devam eden çıkıntılı kamera tasarımının devam ettiğini görüyoruz. Sürekli gündemde olan ve neredeyse kesinleşen çift kamera iPhone 7 Plus görsellerinde yer almış.

iPhone 7 Plus’ta daha kaliteli ve profesyonel çekim yapabilmek için çift kameranın olması beklenirken iPhone 7’de daha fazla ışık yakalamak için daha büyük bir kamera beklentisi var. Her iki telefonun kamerası ile ilgili bu özellikler neredeyse kesinleşti. 3.5 mm’lik kulaklık portunun kaldırılıp yerine ikinci bir hoparlörün gelecek olması da iPhone 7’deki donanım değişikliği ile ilgili iddialardan biri.