Şimdi yükleniyor

iPhone 7s, 7s Plus ve iPhone 8’de Hızlı Şarj Özelliği Olacak!

iPhone-Hizli-Sarj

iPhone 7s, 7s Plus ve iPhone 8’de Hızlı Şarj Özelliği Olacak!

Apple’ın bu yıl, iPhone 7s ve 7s Plus‘la birlikte iPhone’un 10. yıldönümüne özel tanıtacağı iPhone 8’de hızlı şarj özelliğinin yer alması bekleniyor. Özellikle de her üç iPhone modelinde de L şekilli bir pilin konumlandırılacağı böylece pilin boyutunun arttırılarak pil ömrünün etkin bir şekilde yükseltileceği konuşuluyor.

Apple’ın, iPhone’lara hızlı şarjı özelliğini nasıl getireceği ise merak konusu. Bu noktada lightning portunun yerini USB-C portunun alması bekleniyor. Yani 4.7 inç, 5.5 inç ve OLED ekranlı iPhone 8′de USB-C portu yer alabilir.

teknik destek

Özellikle ünlü Apple analistleri, lightning portunun bu yıl tanıtılacak olan tüm iPhone modellerinden kaldırılacağını tahmin ediyorlar. Şirketin tüm yeni Mac modelinde USB-C portunun benimsenmiş olması analistlere bunu düşündürüyor diyebiliriz.

USB-C portunun lightning portuna kıyasla yüksek hızlı veri iletimi özelliği mevcut. Ancak lightning portunun USB-C’ye göre daha ince bir tasarıma sahip olması iPhone’ların tasarım formunu destekliyor. Bu sebeple Apple’ın şu süreçte lightning portundan vazgeçmesi pek mümkün değil gibi duruyor.

12.9 inç iPad Pro, USB 3.0 hızını ve hızlı şarj özelliğini USB-C kablosuyla destekliyor. iPhone’lar ve lightning portlu diğer cihazlar ise USB 2.0 hızını destekliyorlar. Ünlü Apple analistlerinden Kuo’nun tahmini, bu yılki en az bir iPhone modelinin lightning portu yerine USB-C portu ile geleceği yönünde.

teknik destek