Şimdi yükleniyor

iPhone 7s Plus’ın Anakartı Sızdırıldı!

iPhone 7s

iPhone 7s Plus’ın Anakartı Sızdırıldı!

Son Güncelleme tarihi 24 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Benjamin Geskin, bugün, iPhone 7s Plus’a ait olduğunu iddia ettiği anakarta ait görüntüler paylaştı.

iPhone-7s-Ana-Kart iPhone 7s Plus'ın Anakartı Sızdırıldı!

Fotoğraftaki anakartın iPhone 7s Plus için  olduğunu düşünüyoruz çünkü vida deliklerinin yerleşimi iPhone 7 Plus’ın anakartı ile tutarlı ve 7 Plus’ın anakartından tek farkı daha geniş olması.

iPhone 8’in anakartının, iPhone 7s ve 7s Plus’ın anakartına göre daha farklı, L şeklinde olması bekleniyor. Ayrıca, OLED ekranlı iPhone modelinin L şeklindeki anakartının üstüne iki hücreli pilin dahil edilmesi öngörülüyor.

Sızdırılan anakartın bileşenlerinin henüz üzerinde konumlandırılmadığı görülüyor ancak iPhone 7s Plus’ın A11 yongası ile güçlendirileceğini ve Intel modeme sahip olacağını gösteren yuva boşlukları dikkat çekiyor.

iPhone 7s Plus’ın A11 çipine sahip olacağını biliyoruz çünkü A10 Fusion’dan sonra yeni nesil çip gelecek ve zaten bu çipin görüntüleri geçtiğimiz günlerde GeekBar tarafından paylaşıldı. Paylaşılan çipe ait görüntülerle sızdırılan bu anakartın çip yuvasının birbiri ile olan uyumu ise dikkat çekiyor.

A11-Çipi iPhone 7s Plus'ın Anakartı Sızdırıldı!

Apple’ın A11 yongası, şirketin önemli tedarikçisi TSMC tarafından üretilecek ve yonganın üretimi için TSMC yeni bir 10 nanometre FinFET üretim sürecini kullanacak. Bu şekilde A11 çipinin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’daki A10 Fusion çipinden çok daha hızlı olması bekleniyor.

Intel veya Qualcomm tarafından sağlanan modeme gelince, anakart üzerindeki boş modem yuvasının iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın anakartındaki modem yuvasıyla hemen hemen aynı olduğu görülüyor. iPhone 7 ve 7s Plus’ta Intel’in XMM7360 modemi yer alıyor.

Her ne kadar modemler fotoğraftaki anakart üzerinde konumlandırılmamış olsa da, Apple’ın gelecekteki iPhone serisi için Qualcomm’un çift kaynaklı modemler üretmeye devam edeceği açık. Bununla birlikte, Qualcomm’un Apple ile olan yasal ihtilafı Intel’in daha fazla modem siparişi almasını sağlayabilir.

Anakart, 2017 yılının 32. haftasına karşılık gelen “3217” zaman damgasına sahip ve bu damga Ağustos ayının başında üretildiğini gösteriyor. Anakartın geri kalanı, geçtiğimiz Ağustos ayında ortaya çıkan iPhone 7 ana kartı ile hemen hemen aynı.

iPhone-7s-Ekran-Paneli iPhone 7s Plus'ın Anakartı Sızdırıldı!

Ayrıca, iPhone 7s’in ekran montajına ait görüntüler Çinli sosyal paylaşım sitesi olan Weibo’da ortaya çıktı. Görüntüler gerçek ise, iPhone 7s’in iPhone 7’ye olan benzerliği dikkat çekiyor ve “S” serisi iPhone modelleri için artık bu alışıldık bir durum olduğundan dolayı bu benzerlik sürpriz değil.

Apple’ın yeni iPhone serisini, Eylül olayında, muhtemelen yeni 4K Apple TV ve Apple Watch Series 3 ile birlikte tanıtması bekleniyor.

teknik destek