İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7s Yerine iPhone 8 Tanıtılabilir

Bu yıl iPhone 7 ile ilgili dedikodular 3.5mm kulaklık jakının kaldırılması üzerine odaklandı. Normalde Apple’ın klasik iPhone üretim standardına göre iPhone 7’den sonra iPhone 7s’i tanıtması gerekiyor. Ancak Barclays analisti Mark Moskowitz Apple’ın geleneksel “S” modelini atlayarak 2017 yılında direk iPhone 8’i tanıtacağını iddia etti.

 
Moskowitz, Cupertino merkezli şirketin 2017 yılında iPhone 7s modeli yerine büyük değişikliklere adım atacağı iPhone 8 modelini tanıtacağını düşünüyor.

 
Analist, 2017 yılında kablosuz şarj, OLED ekran, tamamen değişmiş form faktörüne sahip ve home tuşu olmayan iPhone 8’in üretilmesini bekliyor. Ona göre iPhone 8, Apple’ın iPhone satışlarını % 10,3 oranında artırabilir. Önceki raporlar Touch ID’nin ekrana entegre olacağı ile ilgiliydi. Son iddia da home tuşunun kalkacağı yönünde.

 
Apple’ın iPhone 7s yerine iPhone 8’i tanıtma ihtimali biraz düşük. Otorite kabul edilen analistlerin de bu yönde bir iddiaları da bulunmamakta. Moskowitz’in iddialarının ne kadar doğru olacağını, diğer analistlerin bu görüşleri destekleyip desteklemeyeceklerini zaman gösterecek.