iPhone 7’ye Ait İç Üretim Belgeleri Sızdırıldı: Birçok Bilgi Doğrulandı!

iPhone-7ler

iPhone 7 için özellikle son 4-5 aydır pek çok kritik iddia, söylenti ve sızıntı gündeme gelmiş durumda. Halen daha sızıntılar gelmeye devam ederken elbetteki kafalar karışıyor. Hangisi doğru ne doğru bilinmiyor. Ancak son gelen iPhone 7’ye ait iç belgelerle pek çok bilgi doğrulanabilir durumda.

teknik destek <

Özetle bu iç belgelere bakacak olursak, iPhone 7’nin önceki nesil iPhone 6s/6’in tasarımına eş değer bir ölçüde geleceği görülüyor. Bununla beraber, 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılacağı, anten çizgilerinin daha aza indirgeneceği doğrulanıyor. Kameranın çıkıntısının devam edeceği ama daha estetik bir şekilde kamera çıkıntısının olacağını da belirtelim. Kameranın hatrı sayılır oranda büyük olacağınıda söylemek mümkün.

Bu bağlamda, şimdiye kadar söz konusu olan pek çok sızıntının bu iç belgelerle doğrulandığını söylemek mümkün. Yine de kimi bilginin kısıtlı olarak durduğunu belirtelim. Her ne kadar bazı şeyler söylenti ve iddia olarak dursa da aslında Apple’ın iPhone 7 ile yapacağı şu şeyler kesin;

  • Daha büyük arka kamera
  • Anten çizgilerinin aza indirgenmesi
  • 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması

Bunun dışındaki gelişmelerin ise Apple’ın standart politikalarına eş değer şekilde olacağını söyleyebiliriz. Mesela bir A10 çip ve bu çipe yerleşik M10 hareket yardımcısı gibi.

Yeni nesil iPhone’la ilgili sızıntıları ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri