Şimdi yükleniyor

iPhone 7’ye Olan Talep Nasıl? Apple, iPhone 7 Satışları ile Tatmin Olacak mı?

iphone-7_iphone-7-plus

iPhone 7’ye Olan Talep Nasıl? Apple, iPhone 7 Satışları ile Tatmin Olacak mı?

Son Güncelleme tarihi 26 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

KGI analisti Ming-Chi Kuo yatırımcılar için yeni bir not paylaştı. Notunda Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın bir iPhone 6s’e göre ezici üstünlükte talep gördüğünü belirten analist yinede pekte iyimser bir tablo çizmedi.

İLGİLİ HABER: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Türkiye’de Satışa Sunulacağı Tarih Belli Oldu!

İLGİLİ HABER: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 7 ve 7 Plus için toplamda 70-75 milyon adet sevkiyat rakamı beklediğini ama genel olarak bu rakamın 60-65 milyonu geçemeyeceğini belirten analist, Apple’ın bu yöndeki bir başarıyıda diğer akıllı telefon üreticilerinin cihazlarının fiyasko çıkmasına bağlıyor. Malumunuz Galaxy Note 7 pil sorunu yüzünden büyük darbe aldı ve Apple iPhone 7 Plus’ı çift lensli iSight kamera ile donatarak adeta Note 7 kullanıcılarının da ilgisini çekmeyi başardı. Analistte Samsung’un içinde olduğu durumun doğrudan Apple’a yaradığını söylüyor.

Kuo, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus en büyük sıkıntısının yüksek talep sebebiyle olmadığını da belirtiyor. Simsiyah modelinin üretiminde sıkıntı olduğunu aktarıyor. Analist ikinci olarak ise yeni iPhone’ların lansman sonrasında 28 ülkede satışa sunulduğunu geçen yıl bunun 12 ülke olarak gerçekleştirildiğini belirtiyor. Yani Apple’ın bir anda geniş pazara açılmasının siparişlere yetişmesinin önündeki en büyük engel olduğunu söyleyebiliriz. Stok sıkıntısının da kullanıcıları bezdirdiğini bunun da satışları doğrudan etkilediğini belirten analist, Apple’ın yakın zamanda sorunu çözeceğini de bizlerle paylaşıyor.

Çin’deki iPhone 7 müşterilerinin %40-50’si direk Simsiyah iPhone 7 Plus’a yönelmişler. En büyük stok sorunun da Simsiyah iPhone 7 Plus üzerinde olması şirketin üretim bandını Simsiyah modellerine yöneltmiş.

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için sipariş taleplerine ancak Ekim ayının sonlarına doğru yetişeceği de notta analist tarafından belirtiliyor.

teknik destek