iPhone 7’yi Herhangi Bir Samsung Akıllı Telefonundan Daha İyi Kılan 7 Şey!

iphone-7-plus-iphone-7

2016 yılının ikinci yarısından itibaren üreticilerin amiral gemileri özellikleri ile herkesi şaşırttılar ve bir anda kullanıcıların ilgisi dahiline girdiler. Ancak Samsung için işler pekte beklenildiği gibi gitmedi. Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7’ler bir bir patlamaya başladı. Şirket önce satışları durdu ardından satılan tüm Note 7’leri geri çağırmaya başladı.

müşteri hizmetleri

Ardından Apple yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıttı. Note 7’nin Samsung’un elinde patlamasıyla bir anda geniş ekranlı iPhone 7 Plus’ın yoğun satışı ile karşılaşıldı ve kısa süre içerisinde bütün 7 Plus’lar tükendi. Özellikle Simsiyah (Jet Black) iPhone 7 Plus’ın daha hala yok sattığını belirtelim.

Elbetteki iPhone 7’nin çok satılmasının sebebi sadece bu değildi. Dahası da vardı, olmalıydı. Apple’ın Samsung’un akıllı telefonlarına karşın iPhone’ları ile hep bir adım önde olduğu söylenir. Bunun böyle olduğunu sıradan bir iPhone kullanıcısı çok rahat söyleyebilir. Biz de bugün iPhone 7’yi herhangi bir Samsung akıllı telefondan daha iyi kılan 7 şeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus Patlamaz!

Evet, bu bir şakaydı 🙂

Optik Yakınlaştırma

Apple’ın yeni iPhone 7 Plus modeli çift arka kameraya sahip. Bunlardan birisi geniş açılı kamera ve telefoto kamera. iPhone 7 Plus bu kamerası ile 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabiliyor. Samsung Galaxy Note 7 ve Galaxy S7 serisi de dijital yakınlaştırmaya sahip bir kamera ile geliyorlar ama iPhone 7 Plus optik yakınlaştırma özelliğine sahip tek akıllı telefon.

Daha İyi Su Direnci

Samsung zaten uzun zamandır akıllı telefonlarında su geçirmezlik özelliği ile övünüyor ama yapılan testler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın su direnci konusunda daha iyi olduğunu gösteriyor. Samsung’un cihazları da iPhone 7/7 Plus’ta IP67 sertifikasına sahipler ama Apple’ın cihazlarının su direncinin daha iyi olduğu net. Apple’ın kulaklık jakını kaldırması iyi bir fikirmiş. Her ne kadar Samsung Note 7’yi tanıtırken kulaklık jakı ile övünmüş olsa da…

Pürüzsüz, Katlayan Performans

Samsung’un Galaxy S7, S7 Edge ve Note 7 modelleri şimdiye kadarki en güçlü Android telefonlar arasında yer alıyorlar. Ancak ister inanın isterseniz inanmayın ama bir yıl önce tanıtılan iPhone 6s bile Note 7’yi performansı ile arkasında bırakıyor. Peki ya iPhone 7 veya daha da ileriye götürürsek iPhone 7 Plus? 🙂 A10 Fusion çipi ile iPhone 7’nin performansı ile Note 7’yi gömdüğünü zaten biliyorsunuz… iPhone 7 Plus için konuşmaya sanıyorum ki gerek yok.

Dayanıklılık

Samsung’un Galaxy S7 ve Note 7 telefonları gerçekten de harika tasarıma sahipler ve malzemeleri… Evet malzemeleri. Sanıyoruz ki Samsung’un en büyük eksiği de bu. Malzeme kalitesi kesinlikle yerlerde. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın düşürme-çizilme testlerinde Samsung’un akıllı telefonlarını dayanıklılıkları ile arkalarında bıraktığı gerçeği söz konusu.

Stereo Hoparlör

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta bir 6s’e göre ses yüksekliğini 2 katına çıkartmış durumda. Üstelik bunu stereo hoparlör ile taçlandırmış durumda. Samsung akıllı telefonlarına göre bir diğer artı da bu…

3D Touch

Apple’ın gelişmiş Taptic Engine ile birlikte sunduğu 3D Touch özelliği Samsung’un hiçbir akıllı telefonunda yer almıyor. Bu özellik ile kullanıcılar hızlı ve kolay bir şekilde eylemlerini geniş bir yelpazede gerçekleştirebiliyorlar.

Zamanında, Dünya ile Eş Zamanlı Yazılım Güncellemeleri

Şüphesiz en önemli farkta bu. Apple herhangi bir gereksinimde zamanında yazılım güncellemesi müdehalesinde bulunabiliyor. Üstelik bunu yaparken kullanıcıları arasında ayrım yapmıyor ve tüm dünya ile eş zamanlı olarak yazılım güncellemesini sunuyor. Samsung’un bunu yapması neredeyse imkansız çünkü Google’ın Android güncelleme politikalarını takip ediyor ki Android güncellemelerini hiçe sayıp, çoğu zaman yazılım güncellemesini 2 yıllık bir cihazına dahi vermeyebiliyor.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. İphone 7 almak için 3 neden söyleceğim
    Süper dayanıksız arka kasa
    Cep hizasından düşmeer dayanıksız ön cam
    Daha 7s çıkmadan iphone 7 lerin 40 ı pert olacak buda;
    7s almak için süper neden

  2. Hayatımda bu kadar taraflı bir karşılaştırma görmedim. Neymiş patlamazmış. Bu bir hataydı ve samsung bunu düzeltmeye çalışıyor. Ayrıca simsiyah rengi iPhone 7 nin ortada rezil olmuş. Artık ne kadar kaliteliyse. Herhalde leğen plastiğinden yaptılar. Apple ı savunursun tamam ama bu kadar saçmalık olamaz. Ben s7 kullanıcısıyım arkadaşımın 6s i vardı karşılaştırdık. Kameradan hıza kadar her şeyiyle resmen 6s i ezdi bitirdi. Gereksiz apple hayranlığının lüzumu yok…

Comments are closed.