İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’yi Şarj Ederken Kulaklık ile Müzik Dinlemek için Apple’dan İlginç Bir Öneri Geldi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 3.5 mm kulaklık girişi ile gelmiyor ki bunu artık hepimiz biliyoruz. Bir kulaklık jakı olmadan gelen yeni nesil iPhone modellerinin elbetteki akıllara getirdiği bazı soru işaretleri yok değil. Mesela kulaklık ile müzik dinlerken iPhone 7’nizi nasıl şarj edilebileceği konusu…

Çoğu kullanıcı için bu önemli bir konu ve Apple’ın böyle bir değişikliğe gitmiş olması yanlış bir adım. Kimisine göre ise şirketin attığı bu adım kesinlikle yerinde. Gerek şarj cihazları gerekse kulaklık aksesuarları için tek tipe yönelme peşinde olan Apple’ın, bu adımını artık sorgulamak söz konusu olmayacağından artık yapılması gereken şey çözümlere yönelmek.

Apple yöneticilerinden Phil Schiller’ında dahil olduğu bir e-posta görüşmesinde iPhone 7/7 Plus için kulaklık ile müzik dinlerken şarj sorununu nasıl çözebilecekleri konusu için bazı çözümler ortaya atılmış.

schiller-lightning-dock

Phil Schiller ilk olarak AirPods’u öneriyor. Ayrıca yeni tanıtılan ve satışa sunulan Apple Lightning Dock’u öneriyor. 49 dolardan satışa sunulan bu Dock sayesinde iPhone’unuzu hem şarj edebilir hem de kulaklık ile müzik dinleyebilirsiniz. Bunun aslında mantıklı bir çözüm olmadığını belirtelim. Yine de şimdilik en iyi çözüm olarak görülebilir. Apple Lightning Dock’u buradan devam ederek satın alabilirsiniz.