Şimdi yükleniyor

iPhone 8, 3GB RAM, 64GB ve 256GB Depolama Kapasitelerine Sahip Olacak

iphone-8-ve-iphone-7

iPhone 8, 3GB RAM, 64GB ve 256GB Depolama Kapasitelerine Sahip Olacak

Çinli araştırma şirketi TrendForce’a göre, uçtan uca OLED ekrana sahip olacağı söylenen 5.8 inç iPhone 8, 3GB RAM, 64GB ve 256GB olmak üzere iki depolama seçeneğine sahip olacak.

Zaten şimdiye kadar gördüğümüz pek çok detayın söylendiği raporda, “iPhone 8” denilen ürünün 3D ekranın üretimin ve düşme durumunda yaşatacağı sorunlar yüzünden tamamen kavisli bir ekrana sahip olmayacağını belirtiliyor. Bunun yerine, üst düzey bu cihazda, 2014 yılında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’dan beri kullanılan hafif eğri 2.5D ekran kullanılacak.

teknik destek

TrendForce, fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılacağını ve ilgili işlevlerin ekrana yerleşik olarak sunulacağını söylüyor. Eğer bu iddia doğruysa, ana ekran düğmesi ekrana yerleşik olacak ve Touch ID’nin yerini 3B yüz tanıma teknolojisini alabilir. TrendForce, iPhone 8’in yüz tanıma ve artırılmış gerçeklik özellikleri için kullanılabilecek 3D algılama teknolojisini bünyesinde barındırmasını bekliyor.

Araştırma notunda, 5.8 inçlik iPhone’a, LCD ekranları ile güncellenmiş 4.7 inç ve 5.5 inçlik modellerin de eşlik edeceği belirtiliyor. İddia edilen, 5.8 inçlik modelinin iPhone 7 Plus ile aynı 3GB RAM’e sahip olacağı ve 4.7 inçlik modelin ise 2GB RAM’e olacağı söyleniyor. Her iki modelin de 256GB’a kadar depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Söylentiler, OLED ekranlı 5.8 inçlik iPhone’un önemli yükseltmeler olacağını önermek üzere şekillendiriliyor ancak modelin ABD’deki satış fiyatı 1.000 doları aşabilir. Bu arada, yeni 4.7 inç ve 5.5 inçlik modellerin, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a göre yinelenen modeller olacağı ancak daha ucuz olmaları adına çok fazla yükseltme sunmamaları öngörülüyor.

Geçen yıl TrendForce, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın 32GB, 128GB ve 256GB depolama seçeneklerine sahip olacaklarını doğru bir şekilde öngörmüştü. Bu yönü ile bu araştırma şirketinin öngörülerini doğru kabul edebiliriz.

teknik destek